21.2 C
Bratislava
pondelok, 15 apríla, 2024
46 300 1 430 18 600

Caterpillar rastie v Košiciach

V Košiciach otvorila svoje centrum spoločnosť Caterpillar Inc., známa výrobou a predajom strojov. Centrum bude mať na starosti vývoj softvérových produktov a do konca tohto roka tu plánujú prijať desiatky IT pracovníkov. V ďalších rokoch má tvorba nových pracovných príležitostí pokračovať, investícia bude v miliónoch amerických dolárov a prácu tu majú nájsť stovky odborníkov.

Pre Caterpillar sú Košice v podstate jediným primárnym vývojovým centrom, ktoré má rásť. Riaditeľ Caterpillar Slovakia, s. r. o., Marek Uhrín pre TASR uviedol, že nábor pracovníkov sa už začal a prvé desiatky z nich majú byť prijaté do konca roka. Podľa neho nemá spoločnosť presný časový rámec, no chcú sa zamerať na tých najlepších. Nie je známa ani presná suma investície, no viceprezident Caterpillar Inc. Ogi Redzic uviedol, že to budú milióny dolárov.

Prečo práve Košice?

Caterpillar už v Košiciach IT odborníkov má. Teraz sa ich rozhodol doplniť mladými talentami v sektore. Ako pre TASR hovorí Uhrín, najskôr budú potrební skúsení vývojári v širokom spektre technológií, seniori a technickí lídri, ktorí budú zakladať svoje tímy. S postupným budovaním tímov a rastom budú schopní podieľať sa na stále väčšom portfóliu materskej spoločnosti. Košické centrum bude spolupracovať s existujúcimi tímami vo Švajčiarsku, Indii a Amerike. V pláne je aj spolupráca s košickými univerzitami. Caterpillar je na Slovensku prítomný od roku 2018, prostredníctvom firmy Solar Turbines Slovakia.

Aktuálne
Prečítajte si aj