10.3 C
Bratislava
piatok, 19 apríla, 2024
46 300 1 430 18 600

Packeta spúšťa posielanie zásielok cez samoobslužné boxy

Packeta spustila službu, ktorá umožňuje vzájomné posielanie zásielok pomocou jej samoobslužných Z-BOXov. Zákazníci môžu využiť 1 700 Z-BOXov na Slovensku a služba môže pomôcť aj tým, ktorí potrebujú posielať zásielky do zahraničia. Štartuje totiž v troch krjainách súčasne, cez spolu 6 300 Z-BOXov.

Okrem Slovenska sa zásielky cez mobilnú aplikáciu dajú posielať tiež do Českej republiky, Maďarska a Rumunska. Podľa výkonného riaditeľa Packety na Slovensku Alexandra Janča ocenia túto novinku nielen zákazníci v mestách, no predovšetkým v malých obciach, v ktorých chýbajú klasické výdajné miesta. Výhodou Z-BOXov je aj to, že sú dostupné nonstop. Zákazníka tak nelimitujú otváracie hodiny.

Z-BOX Packety (Foto: Packeta)

Packeta budovala svoju sieť automatických výdajných boxov a výdajných miest na Slovensku dva roky. Dnes ich u nás prevádzkuje 1 700, pričom v Európe ich je ďalších 6 300. Tento rok sa spoločnosť plánuje zamerať na kvalitu a dostupnosť Z-BOXov a výdajných miest, sieť chce ale naďalej rozširovať.

Všetko cez appku

Posielanie zásielok pomocou Z-BOXov si vyžaduje iba trochu digitálnej zručnosti. V aplikácii používateľ vyplní potrebné údaje k odoslaniu zásielky. Aplikácia následne zobrazí šesťmiestne podacie heslo, ktoré používateľ napíše na zabalenú zásielku. Vybraný Z-BOX si následne otvorí pomocou aplikácie. Tá sa so Z-BOXom spáruje a zobrazí voľné schránky. Používateľ si vyberie schránku s vhodnou veľkosťou, v aplikácii klikne na „Otvoriť Z-BOX“ a vloží zásielku dovnútra. Cena podávania zásielky cez Z-BOX je 3,3 eur.

Zásielku môžete zdieľať

Spolu so službou posielania zásielok cez Z-BOXy bola spustená aj ďalšia doplnková služba. Tá prostredníctvom mobilnej aplikácie umožní vyzdvihnúť zásielku zo Z-BOXu aj inej osobe. K Z-BOXu tak nemusí chodiť adresát osobne, ako tomu bolo doteraz.

V rámci aplikácie Packeta sa obmenila aj platobná brána. Nová PayU ponúka možnosť uloženia platobnej karty. Zároveň sa zvýšila rýchlosť platieb aj ich zabezpečenie. Zmena sa dotkne používateľov pri úhrade za objednávku prepravy a pri platbe dobierky prostredníctvom mobilnej aplikácie.

ZdrojPacketa
Aktuálne
Prečítajte si aj