20.7 C
Bratislava
pondelok, 15 apríla, 2024
46 300 1 430 18 600

Panattoni s novým nájomcom v Košiciach

Výstavba priemyselnej infraštruktúry na východnom Slovensku rastie. Pomáha tomu aj záujem o nové logistické priestory. Najnovším nájomcom v jednom z nich, v logistickom areáli Panattoni Park Košice Airport, je spoločnosť ViaPharma SK, distribútor liekov a zdravotníckych pomôcok, ktorý patrí do skupiny Dr.Max Holding SK.

ViaPharma SK doteraz využívala priestory v areáli Košice Šaca, hľadala však možnosti rozšírenia svojich priestorov. Od mája má k dispozícii priestory v modernej hale s plochou 7 600 m2. Tá bola navrhnutá a skonštruovaná tak, aby bola v súlade s okolitou prírodou a pomáhala udržiavať a zlepšovať ekologické aspekty regiónu Košíc.

„Naším cieľom je neustály rast, a to predovšetkým s dôrazom na zvyšovanie podpory a zlepšovanie starostlivosti o zákazníkov a pacientov našich lekární. Vďaka novým skladovým priestorom sa pre nás otvára možnosť pre skvalitnenie a predovšetkým zvýšenie dostupnosti liekov pre naše lekárne a pre našich pacientov,“ hovorí Jaroslav Kypr, člen predstavenstva Dr.Max Holding.

Logistický hub Panattoni Park Košice Airport tvoria dve moderné haly, ktoré spolu ponúkajú celkovú plochu viac ako 36 000 m2. Celkovo areál disponuje výbornou polohou, nachádza sa blízko letiska či železničného uzla a nájomcovia tak získavajú možnosť poskytovania služieb nielen pre Slovensko, ale aj okolité krajiny a svet.

„Teší nás, že medzi nájomcami môžeme privítať ďalšiu spoločnosť. Som rád, že si nový areál pre zvýšenie zásobovacích kapacít vybrala práve ViaPharma a nové priestory im pomôžu efektívnejšie napĺňať potreby ich zákazníkov na Slovensku“ uviedol riaditeľ Panattoni Slovensko Erik Ivaničko.

Panattoni úspešne dokončila aj druhú halu B. Práve oblasť zdravotníctva dlhodobo zaberá v jej portfóliu dôležité miesto. Budovy v tomto priemyselnom parku ašpirujú na získanie medzinárodného ekologického certifikátu BREEAM New Construction na úrovni Excellent. Táto certifikácia zaručuje šetrnosť k životnému prostrediu, maximálnu mieru energetickej sebestačnosti, nadštandardné pracovné podmienky pre zamestnancov a celkovú mieru udržateľnosti celého objektu. 

Aktuálne
Prečítajte si aj