9.4 C
Bratislava
sobota, 20 apríla, 2024
46 300 1 430 18 600

Kuehne+Nagel posilňuje sieť svojich zberných služieb v Európe

Logistický špecialista Kuehne+Nagel otvoril nový strategický logistický sklad na severozápade Talianska. Reaguje tak na aktuálny vývoj v jej európskej zbernej sieti a chce lepšie reagovať na potreby zákazníkov.

Zberná služba umožňuje zákazníkom rezervovať si služby cestnej nákladnej dopravy pre zásielky do 6 paliet alebo 2,4 m ložnej plochy vozidla, ktoré sa následne zoskupujú s inými zásielkami, aby sa lepšie využila kapacita kamiónu. Jeden ložný meter pri dĺžke 1 m a šírke vozidla 2,4 m je plocha 2,4 m2.

Nové depo Kuehne+Nagel v Turíne

Depo v Turíne je dôležité na zlepšenie prepojenia medzi Talianskom a Francúzskom aj ďalšími krajinami Pyrenejského polostrova. Turín má kvalitné spojenie s ekonomicky dôležitými regiónmi Talianska, ako sú Ligúria, Piemont a Valle d’Aosta. Nové depo uľahčuje optimalizáciu cestnej linkovej dopravy a skracuje dodacie lehoty z týchto oblastí do Francúzska a západnej Európy, ako aj do ďalších krajín a regiónov Pyrenejského polostrova.

Rozširovanie v Poľsku a Rumunsku

Začiatkom tohto roka Kuehne+Nagel otvorila nové sklady pre distribučný systém cross-docking aj v Poľsku a Rumunsku. Spustením zbernej služby spoločnosť reaguje na rozvoj siete. V rámci stratégie Roadmap 2026 a jej piliera Kuehne+Nagel Experience chce ponúknuť zákazníkom prvotriedne skúsenosti a servis.

Pre poskytovateľa logistických služieb je dôležité investovať do silnejšej celoeurópskej siete zbernej služby, aby dokázal naďalej ponúkať konkurencieschopné dodacie lehoty. „Zároveň zostávame flexibilní, aby sme dokázali zvládať výkyvy v prepravenom objeme nákladu aj s ohľadom na optimálne investície do aktív,“ dodal Nicholas Minde, regionálny riaditeľ Road Logistics Europe.

Aktuálne
Prečítajte si aj