10.3 C
Bratislava
piatok, 19 apríla, 2024
46 300 1 430 18 600

GW Slovensko oslavuje tri dekády na našom trhu

Dopravná a logistická spoločnosť Gebrüder Weiss si v tomto období pripomína 30 rokov svojho pôsobenia na slovenskom trhu. Od začiatku svojho podnikania u nás prešla GW Slovensko dlhú cestu a etablovala sa medzi špičku v logistike. V roku 2022 dosiahol jej obrat 47,9 milióna eur.

Od pádu železnej opony v roku 1989 Gebrüder Weiss kontinuálne pracovala na rozširovaní svojej siete v strednej a východnej Európe. Dnes sa radí k popredným logistickým spoločnostiam nielen tu, ale aj v juhovýchodnej Európe. Na Slovensku si GW vybudovala silné zastúpenie v štyroch pobočkách zamestnáva viac ako 200 ľudí. Pri svojom podnikaní dbá na dôveru a dlhodobé vzťahy, čo jej významne pomohlo stať sa jedným z kľúčových poskytovateľov logistických služieb v krajine.

Riaditeľ GW Slovensko René Stranz
Foto: GW Slovensko

„Naša pobočka v Bratislave, ktorú sme pred dvomi rokmi rozšírili, podstatne prispela k tomuto úspechu. Doplnkové skladové a prekládkové kapacity zlepšili našu efektívnosť pri spracovaní zásielok a posilnili našu pozíciu v oblasti skladovej logistiky,“ hovorí oblastný vedúci spoločnosti GW Slovensko René Stranz.

GW Slovnesko ako centrálny uzol

Slovensko má v európskej sieti Gebrüder Weiss výbornú polohu, preto funguje ako centrálny logistický uzol s priamymi dopravnými spojeniami do susedných krajín a do juhovýchodnej Európy. Ťažia z toho zákazníci, vrátane popredných hráčov z technologického priemyslu a automotive odvetvia.

Gebrüder Weiss chce v raste na Slovensku pokračovať. Nedávno bol do prevádzky uvedený nový sklad v Dolnom Hričove a pracuje sa na plánoch ďalšieho rozširovania pobočky v Bratislave. Beží aj ďalší vývoj digitálneho zákazníckeho portálu myGW či podpora udržateľných opatrení, akými je použitie elektrických prepravných prostriedkov a inštalácia fotovoltického systému v Bratislave.

Aktuálne
Prečítajte si aj