21.2 C
Bratislava
pondelok, 15 apríla, 2024
46 300 1 430 18 600

Deutsche Post DHL Group sa mení

Svetový hráč v logistike, Deutsche Post DHL Group, oznámil zmenu svojho názvu. Skupina sa s účinnosťou od 1. júla 2023 premenuje na DHL Group. Nový názov odráža transformáciu, ktorou skupina prešla v posledných rokoch a reflektuje na národné a medzinárodné logistické aktivity, ktoré podľa samotnej skupiny budú hnacou silou ďalšieho rastu.

Za poslednú dekádu podľa generálneho riaditeľa skupiny Tobiasa Meyera mali a naďalej budú mať vplyv na podnikanie skupiny kľúčové globálne trendy, akými sú e-commerce, digitalizácia či udržateľnosť. Pre skupinu znamenali nové príležitosti pre rast v mnohých oblastiach. Podľa Meyera aj toto prispelo k tomu, že dnes skupina patrí medzi spoločnosti s najširšou pôsobnosťou na svete.

Názov DHL Group a používanie loga DHL pre skupinu nadväzujú na rozvoj jej podnikania. Mimo Nemecka skupina používa takmer výlučne značku DHL a jej význam stále rastie aj v Nemecku. Viac ako 90% príjmov skupiny už pochádza od spoločností značky DHL, vrátane DHL Parcel v Nemecku.

Deutsche Post a DHL zostávajú nezmenené

Značky Deutsche Post a DHL sa budú v Nemecku naďalej používať tak ako doteraz. Jej tradícia a história tu siaha až do 15. storočia, aj preto dáva zmysel, že značka Deutsche Post v spoločnej značke s DHL zostane zachovaná. Divízie DHL budú naďalej pôsobiť pod svojimi súčasnými názvami, s jednou výnimkou: od 1. júla 2023 skupina tiež zjednotí a zjednoduší názov divízie DHL eCommerce Solutions, ktorá v niektorých krajinách pôsobí ako DHL Parcel. V budúcnosti bude táto divízia používať názov DHL eCommerce.

Toto premenovanie nemá vplyv na ponuku služieb divízií. Skupina bude naďalej ponúkať a investovať do širokej škály logistických služieb súvisiacich s elektronickým obchodom vo všetkých obchodných jednotkách, ako sú skladovanie, fullfilment, ako aj expresné a balíkové služby a vrátenie tovaru.

Zmena sa odrazí aj na burze

Nový názov nemá žiadny vplyv na meno materskej spoločnosti kótovanej na burze, tam zostáva názov Deutsche Post AG. Symbol akcií DPW sa ale zmení na DHL, aby sa globálne portfólio spoločnosti lepšie umiestnilo na finančných trhoch a využilo silné povedomie o značke DHL. Skupina zdôraznila, že zmena jej názvu nemá žiadny vplyv na názov alebo povahu jej právnických osôb, najmä Deutsche Post AG, ani na vnútorné a externé vzťahy s týmito subjektmi.

Skupina začne používať názov DHL Group od 1. júla 2023 pre internú aj externú komunikáciu a prezentáciu. Rebranding niektorých fyzických aktív bude prebiehať postupne, aby sa predišlo dodatočným nákladom.

Aktuálne
Prečítajte si aj