23.6 C
Bratislava
štvrtok, 23 mája, 2024
46 300 1 430 18 600

Nové BMW radu 5 Touring chce byť autom pre každý deň

BMW radu 5 Touring prichádza na trh s novou generáciou, ktorá prináša množstvo digitálnych inovácií, autonómnych systémov a ekologických riešení. Tento model je prvýkrát dostupný aj s plne elektrickým pohonom, čo predstavuje významný krok vpred v oblasti udržateľnej mobility.

BMW radu 5 Touring ponúka širokú škálu pohonných jednotiek, vrátane úsporných benzínových a naftových motorov, plug-in hybridných systémov a plne elektrického pohonu. Všetky verzie sú vyrábané na jednej výrobnej linke v závode BMW Group v Dingolfingu. Na trh sa tento model dostáva v máji 2024 najskôr v Nemecku, v ďalších európskych krajinách a Japonsku, neskôr v júni 2024 aj na ďalšie trhy.

BMW radu 5 Touring na fotke z profilu
Foto: BMW

Elegantný a športový

Nový model je dlhší, širší a vyšší ako jeho predchodca, čím ponúka viac priestoru a komfortu. Exteriér sa vyznačuje dynamicky natiahnutými proporciami a výraznými prvkami, ako sú moderné LED svetlá a charakteristická mriežka BMW. Ponuka lakov zahŕňa aj tri exkluzívne farby BMW Individual a rôzne veľkosti diskov kolies, ktoré môžu dosiahnuť až 21 palcov.

Fotka BMW radu 5 Touring z roku 2024
Foto: BMW

Interiér BMW radu 5 Touring zahŕňa pokročilé prvky, ako je zakrivený displej BMW Curved Display, športové sedadlá a interaktívna lišta BMW Interaction Bar. Voliteľné prvky zahŕňajú kožené čalúnenie BMW Individual Merino, panoramatickú strechu a špičkový zvukový systém Bowers & Wilkins.

Predné koleso BMW radu 5 Touring
Foto: BMW

Nové BMW radu 5 Touring ponúka zväčšený batožinový priestor s objemom od 570 do 1 700 litrov a množstvo inteligentných riešení pre jednoduché ukladanie batožiny. Bez ohľadu na typ pohonu ponúka model podľa značky dostatok miesta a optimalizovaný komfort pre všetkých cestujúcich.

Dieselové aj plne elektrické verzie BMW i5 Touring

Elektrické BMW i5 Touring je dostupné v dvoch verziách – i5 M60 xDrive s výkonom 442 kW a i5 eDrive40 s výkonom 250 kW. Obe verzie disponujú vysokonapäťovými batériami s využiteľnou energiou 81,2 kWh a dojazdom až do 560 kilometrov podľa testovacieho režimu WLTP.

BMW radu 5 Touring na ceste spredu
Foto: BMW

Batérie modelu i5 Touring umožňujú nabíjanie striedavým prúdom až do 22 kW a jednosmerným prúdom až do 205 kW. Nové naftové motory sú vybavené 48-voltovou mild hybridnou technológiou pre vyššiu efektivitu a výkon. Novinka má najdlhší rázvor vo svojej triede, inteligentnú ľahkú konštrukciu a pokročilé podvozkové technológie.

Nové BMW radu 5 Touring na ceste zozadu
Foto: BMW

Model je vybavený množstvom systémov pre poloautonómnu jazdu a parkovanie, ktoré zvyšujú bezpečnosť a komfort vodiča. Vrchol ponuky predstavuje systém Driving Assistant Professional s funkciami, ako sú asistenti riadenia a udržiavania jazdného pruhu, a inovatívny asistent aktívnej zmeny jazdného pruhu so zrakovou aktiváciou.

Moderné systémy infotainmentu

BMW radu 5 Touring je vybavené systémom iDrive s funkciou QuickSelect, ktorý umožňuje intuitívne ovládanie. Infotainment zahŕňa streamovanie videa, hranie hier cez platformu AirConsole a optimalizovanú integráciu smartfónov cez Apple CarPlay® a Android Auto™. Displej pred vodičom má rozmer 12,3 palca, dotykový displej multimediálneho systému 14,9 palca.

BMW radu 5 Touring modré
Foto: BMW
ZdrojBMW
Aktuálne
Prečítajte si aj