5.6 C
Bratislava
streda, 17 apríla, 2024
46 300 1 430 18 600

Mercedes-Benz s dodávkou pre Ukrajinskú armádu

Mercedes-Benz Special Trucks dodal ukrajinským ozbrojeným silám viac ako 100 terénnych nákladných vozidiel Zetros. Financovanie dodávky zabezpečilo Nemecko.

Dodávka zahŕňa rôzne varianty vozidiel pre vojenskú podporu a logistické úlohy. Ešte pred dodaním si prešli ukrajinskí vojenskí vodiči školením. Peniaze na obstarávanie Zetrosu pochádzajú z takzvanej posilňovacej iniciatívy nemeckej spolkovej vlády, ktorá je spoločne zodpovedná za ministerstvo zahraničných vecí a spolkové ministerstvo obrany.

Foto: Daimler Truck AG

Väčšina dodaných vozidiel má stály pohon všetkých kolies a rôzne typy karosérie. Celková prípustná hmotnosť sa pohybuje od 16,5 do 40 ton. Terénne nákladné vozidlá majú radový šesťvalcový dieselový motor OM 460 s výkonom 360 až 476 koní v závislosti od typu vozidla. Zo zdvihového objemu 12,8 litra je k dispozícii maximálny krútiaci moment až 2 300 Nm. Kapota, ktorá sa dá otvárať nezávisle od kabíny vodiča, poskytuje ľahký prístup pre práce v motorovom priestore.

Foto: Daimler Truck AG

Off-roadový špeciál Mercedes-Benz Zetros je určený do náročných podmienok. So silným motorom a 16-stupňovou prevodovkou je schopný prejsť náročným terénom, ktorý by si inak vyžadoval obchádzky.

Aktuálne
Prečítajte si aj