30.1 C
Bratislava
štvrtok, 18 júla, 2024
46 300 1 430 18 600

Veterné turbíny na Taiwane servisuje päťnápravová Scania

Taiwanská spoločnosť Chi Deh sa pri údržbe veterných turbín spolieha na nákladné vozidlá Scania. Ide o náročné projekty, pri ktorých firma už niekoľko desaťročí využíva nákladné vozidlá Scania.

Podľa Chi Deh je to najmä pre ich robustný výkon a spoľahlivosť, ktoré sú pre inžinierske projekty tohto typu kľúčové. Chi Deh Crane Engineering je najväčšia spoločnosť s žeriavmi na Taiwane a významný hráč v sektore veternej energie v krajine.

V zapojení do zložitých projektov zahŕňajúcich opravy, údržbu a kontrolu komponentov veterných turbín, sa nákladné vozidlá od švédskej značky osvedčili. Zvládajú zložité úkony špecifické pre toto odvetvie. V spolupráci so spoločnosťou Giant Heavy Machinery firma Chi Deh zdvíha aj podvodné turbínové jednotky na lode, pre montáž na mori.

Desaťročia spoľahlivosti

Chi Deh sa spolieha na nákladné vozidlá Scania už niekoľko dekád. „Nízka poruchovosť a vysoký výkon podvozku výrazne zlepšujú efektivitu našich inžinierskych operácií. Robustnosť nákladných vozidiel a relatívne lacné diely znamenali, že sme zriedka potrebovali pohotovostné služby,“ zdôrazňuje Hu HanYan, predseda predstavenstva Chi Deh Crane Engineering. Efektívny výkon je kľúčový v sektore veternej energie, kde sú presnosť a spoľahlivosť nevyhnutné.

Scania s plošinou pre práce vo výškach
Foto: Scania

Vodiči si nákladné vozidlá Scania Euro 6 chvália, najmä ich efektívnu kontrolu a pevnosť. „Jazdný zážitok v nákladnom vozidle Scania je skvelý – pohodlný a s dobrým výkonom pre aplikáciu na vzdušných plošinách. Tiež oceňujem vynikajúce služby poskytované dielňami Scania; ich pomoc je nielen užitočná, ale aj skutočne profesionálna,“ hovorí vodič Tsai Jung Shian. Chi Deh využíva podvozok Scania s 5 nápravami, na ktorom je 90-metrová výsuvná plošina. Tento rok plánuje firma nasadiť novú 104-metrovú plošinu.

Chi Deh sa zaviazala k environmentálnej zodpovednosti a chce prejsť na elektrické nákladné vozidlá. Zodpovedá to zároveň požiadavkám high-tech priemyslu na nízkoemisné a uhlíkovo neutrálne vozidlá.

ZdrojScania
Aktuálne
Prečítajte si aj