5.6 C
Bratislava
streda, 17 apríla, 2024
46 300 1 430 18 600

DAF získal ocenenie „Továreň budúcnosti“

Každý rok udeľuje belgická technologická federácia Agoria certifikáty „Továreň budúcnosti“. Sú určené pre vybraný počet priekopníckych a udržateľných výrobných zariadení v Belgicku.

Agoria zastupuje viac ako 2 000 spoločností a 320 000 zamestnancov v technologickom a oceliarskom priemysle vo Flámsku, Valónsku a bruselskom regióne. Jej cieľom je podnecovať inovácie a posilniť kapacitu belgického priemyslu.

Továreň DAF je príkladom pre budúcnosť

Generálna riaditeľka Agoria Flámsko Jolyce Demely považuje továreň značky DAF za skvelý príklad výrobného zariadenia budúcnosti. „Náš technologický priemysel môže súťažiť na medzinárodnej úrovni len vďaka neustálym inováciám. Musíme naďalej podporovať a povzbudzovať tento cieľ. Je to najlepší spôsob, ako zvýšiť našu produktivitu a udržať sa na čele digitálneho a zeleného preteku v dnešnom európskom priemyselnom sektore. To musí byť tiež absolútnym zameraním flámskej priemyselnej politiky,“ hovorí Demely.

Foto: DAF Trucks

Uznanie pre celý tím

Pre DAF Trucks je toto ocenenie výbornou spätnou väzbou za to, ako zvládli prípravu a prechod na výrobu úplnej nových generáciíi modelov DAF. „Na prvom mieste je toto uznanie zaslúženým ocenením skutočného tímového úsilia,“ uviedol Stijn Van Eyken, generálny riaditeľ DAF Trucks Vlaanderen.

„Spoločne sme vyvinuli a postavili úplne novú továreň na kabíny, vrátane ekologicky priateľskej lakovne, vysokej robotizovanej závodu na karosérie a úplne novej montážnej linky na vnútorné vybavenie, ktorá poskytuje vynikajúcu ergonómiu pre našich kolegov,“ hovorí Van Eyken.

Foto: DAF Trucks

Továreň na nápravy bola úplne prepracovaná, aby ponúkla optimálne pracovné podmienky aj najvyššiu kvalitu. DAF od roku 2017 investoval do zariadení vo Westerlo celkovo viac ako 300 miliónov eur, čo ho dostalo do popredia v inováciách v belgickom automobilovom priemysle.

„Som si istý, že nové generácie nákladných vozidiel DAF XD, XF, XG a XG+ boli čiastočne korunované za Medzinárodný nákladný automobil roka 2022 a 2023 vďaka vynikajúcim kabínam a nápravám vyrobeným v Westerlo. Byť pomenovaný „Továreň budúcnosti“ znova ilustruje, ako úspešný môže byť high-tech výrobný priemysel v Belgicku,“ uzatvára Van Eyken.

Aktuálne
Prečítajte si aj