27.5 C
Bratislava
streda, 24 júla, 2024
46 300 1 430 18 600

Panattoni stavia trimodálny terminál v Rakúsku

Panattoni, popredný developer projektov komerčných nehnuteľností v Európe, oznámil pokračujúci rozvoj v susednom Rakúsku. Spoločnosť oznámila kúpu pozemku na výstavbu parku Panattoni Park Ennshafen.

Tento biznis park vyrastie v meste Enns v Hornom Rakúsku a bude špecifický tým, že bude mať trimodálne prepojenie. Nový park má podporiť rastúcu ekonomiku Horného Rakúska a bude zameraný na širokú škálu používateľov. Začiatok výstavby je naplánovaný na rok 2024 a dokončenie na rok 2025.

Panattoni Park Ennshafen s výborným napojením

Panattoni Park Ennshafen bude postavený na pozemku s rozlohou 65 000 m². Umiestnený bude v silnej ekonomickej oblasti Horného Rakúska medzi mestami Linz a Viedeň v priemyselnej štvrti Ennshafen. Vďaka spojeniu s vnútrozemskými vodnými cestami cez kanál Rýn-Main-Dunaj, so železničnou sieťou cez kontajnerový terminál a napojeniu na blízke diaľnice B1 a A1, zabezpečuje tento pozemok trimodálne prepojenie na európske ekonomické centrá.

„Realizácia Panattoni Parku je ďalším míľnikom v rozvoji našej trimodálnej priemyselnej štvrte Ennshafen. Mnoho spoločností už oceňuje výhody tejto ekonomickej lokality a nový obchodný park teraz ponúka firmám rôznych veľkostí z regiónu a celého Rakúska príležitosť etablovať sa tu a tiež zohľadňuje environmentálne ciele s vysokými štandardmi trvalej udržateľnosti. Sme si istí, že sme v Panattoni našli správneho partnera pre rozvoj týchto lokalít a chceli by sme sa im poďakovať za konštruktívnu spoluprácu.“

Flexibilný areál

Po dokončení bude nový areál podlahovú plochu približne 42 000 m², z toho asi 35 000 m² budú haly, 3 000 m² kancelárske priestory a 3 000 m² budú tzv. medziposchodia. Budova bude mať užitočnú výšku 10,50 m (po spodné nosníky). Na vonkajších plochách vznikne viac ako 100 parkovacích miest pre automobily.

Koncept flexibilného využitia s prenájmom jednotiek od 3 000 m², ktoré bude možné ľahko deliť, je vhodný pre zriadenie malých a stredne veľkých podnikov (SME) a priemyselné využitie. Vzhľadom na blízkosť mesta Linz (a spoločnosti Voestalpine) je miesto vhodné tiež pre zákazníkov z oblastí spracovania kovov a ocele, potravín, automobilov, chemického priemyslu a dopravy.

Panattoni Park Ennshafen so štandardom DGNB

Projekt bude budovaný tak, aby získal certifikáciu podľa zlatého štandardu DGNB a plánujú v ňom implementovať komplexné udržateľnostné opatrenia, vrátane inštalácie fotovoltického systému na streche budovy a zelene na vonkajších pozemkoch. Okrem toho sa plánuje využitie diaľkového vykurovania či tepelného čerpadla na zabezpečenie energie. Plánuje sa aj výstavba stojanov na bicykle, nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá a koncept mobility s cyklistickou trasou a autobusovým spojením.

„Sme veľmi hrdí, že sme v spolupráci s Horným Rakúskom dokázali získať jeden z najhodnotnejších pozemkov v Hornom Rakúsku. Táto lokalita sa vyznačuje svojím trimodálnym pripojením a blízkosťou veľkých automobilových spoločností,“ hovorí Jürgen Winklbauer, riaditeľ spoločnosti Panattoni Austria.

O marketing sa postarajú CBRE a COORE

O marketing týchto pozemkov sa postarajú realitní poradcovia CBRE a COORE. Advokátske kancelárie CMS a Denkmair Hutterer Hüttner Waldl Rechtsanwälte GmbH asistovali ako konzultanti pri pri nákupe pozemku. Pri procese zriadenia mali zásadný význam hornorakúská hospodárska agentúra Upper Austria a Lauriacum Immobilen GmbH.

Panattoni Park Ennshafen je druhý projekt, ktorý spoločnosť Panattoni uskutočnila na rakúskom trhu. Na jar roku 2023 developer oznámil realizáciu Panattoni Park Graz Süd v regióne Wagna na juhu Štajerska.

Aktuálne
Prečítajte si aj