19.7 C
Bratislava
nedeľa, 21 júla, 2024
46 300 1 430 18 600

Jungheinrich začal výrobu v Chomutove

Výrobca manipuluačnej techniky Jungheinrich spustil výrobu vo svojom novom závode v českom Chomutove. Výstavba trvala zhruba 10 mesiacov a6. júna zišiel z výrobnej linky prvý vysokozdvižný vozík s výsuvným zdvíhacím zariadením ETV 216i. Nový závod stál približne 60 miliónov eur, má rozlohu približne 37 000 m2 a v regióne vytvorí 350 nových pracovných miest.

Pre Jungheinrich predstavuje nový výrobný závod dôležitý krok k zvýšeniu efektívnosti a ziskovosti spoločnosti a dosiahnutiu rastových cieľov v rámci Stratégie 2025+. „Novým závodom rozširujeme kapacitu v rámci našej európskej výrobnej siete a zabezpečujeme, aby sme aj v budúcnosti mohli uspokojiť neustále rastúci dopyt po našich manipulačných zariadeniach. V Chomutove sme vybudovali jeden z najmodernejších výrobných závodov na vysokozdvižné vozíky na svete. Som na to veľmi hrdá a teší ma, že v ňom už funguje výroba,“ hovorí Sabine Neuß, členka predstavenstva pre techniku spoločnosti Jungheinrich AG.

Presun výroby z Nemecka

Nový závod zatiaľ pracuje v jednozmennej prevádzke, v strednodobom horizonte sa však plánuje prechod na trojzmennú prevádzku, ktorá zabezpečí nepretržitú výrobu. Jungheinrich chce do Chomutova postupne presunúť celú výrobu vysokozdvižných vozíkov s výsuvným zdvíhacím zariadením. Tým sa uvoľnia kapacity v závode v Norderstedte, ktoré spoločnosť využije na jeho ďalší rozvoj. V závode v Norderstedte sa výrobné portfólio rozšíri o časti iných druhov vozíkov.

Vytvárať hodnoty udržateľne

Jungheinrich chce vytvárať hodnoty udržateľným spôsobom a aj preto sa pri projektovaní nového závodu kládla osobitná pozornosť efektívnosti a udržateľnosti. Všetky zariadenia závodu, od pracovísk až po komplexné výrobné zariadenia, sú vybavené modernými technológiami, napríklad novým systémom riadenia výroby.

Okrem využívania ekologicky vyrobenej elektrickej energie a inštalácie tepelného čerpadla sa ďalšie úspory dosahujú špeciálnou tepelnou izoláciou v kancelárskej časti. Spotreba vody sa znižuje pomocou zariadení na zber dažďovej vody. Závod sa nachádza na 1,5 hektárovej zelenej ploche s pôvodnými kríkmi a stromami, čím prispieva k podpore miestnej biodiverzity.

Prvý vysokozdvižný vozík vyrobený v Chomutove je ETV 216i s výsuvným zdvíhacím zariadením a pevne zabudovanou lítiovo iónovou batériou. Dodaný bude francúzskej spoločnosti „MARIE“, jednej z najvýznamnejších spoločností na francúzskom trhu s hotovými jedlami a cestovinami. Vozík ETV 216i je súčasťou systému POWERLiNE a obsahuje integrovanú lítiovo iónovú batériu. V súčasnosti ide o najkompaktnejší a najvýkonnejší vysokozdvižný vozík vo svojej triede.

Aktuálne
Prečítajte si aj