9.4 C
Bratislava
sobota, 20 apríla, 2024
46 300 1 430 18 600

DACHSER rastie v Kladne

DACHSER Czech Republic investuje do výstavby nového prekládkového skladu a administratívnych priestorov vo svojej hlavnej pobočke v českom Kladne. Nová hala s rozlohou 4 000 m2 rozšíri existujúce logistické centrum a vytvorí najmodernejší a najväčší DACHSER terminál pre zásielky zbernej služby v Českej republike.

Pribudne dvojpodlažný administratívny priestor, ktorý ponúkne 1 340 m² moderných kancelárií a zázemia. Nová výstavba je od začiatku šetrná k životnému prostrediu. Začala v júli 2023 a jej dokončenie sa predpokladá v polovici roka 2024. DACHSER tu má v pláne investovať 12,6 milióna eur. Logistické centrum DACHSER Kladno ponúkne po dokončení spolu 18 500 m² skladových plôch s 92 nakladacími bránami a takmer 4 500 m² administratívnych priestorov.

Priestory v priemyselnej zóne

Nové priestory rozšíria súčasnú pobočku DACHSER Czech Republic v revitalizovaných priestoroch bývalej Hute Konev v priemyselnej zóne v Kladne. Prekládkový sklad bude mať po dokončení 8 000 m² a osadených v ňom bude spolu 76 nakladacích brán. Zásadne sa zväčšia aj vonkajšie logistické plochy.

DACHSER má svoj vlastný štandard stavieb, rovnaký pre všetky svoje vlastné budovy po celej Európe. Tento zahŕňa aj ekologické riešenia, preto udržateľné technológie budú aj súčasťou kladnianskeho centra. Na streche novej budovy budú umiestnené fotovoltaické panely, ktoré poskytnú elektrickú energiu využiteľnú pre prevádzku areálu, nabíjanie manipulačnej techniky či dobíjacej stanice pre nákladné a osobné firemné vozidlá. Pribudnú tiež ďalšie prvky pre ochranu klímy a vodných zdrojov.

DACHSER sa pripravuje na budúcnosť

Generálny riaditeľ DACHSER Czech republic Jan Pihar rozšírenie pobočky v Kladne opisuje ako reakciu na potreby spoločnosti a jej zákazníkov. Rozšírená pobočka podľa neho umožní ešte rýchlejšie a komfortnejšie odbavenie zásielok zbernej služby do celej Európy. Celá stavba je od začiatku koncipovaná ako moderný projekt s dôrazom na budúce nároky logistiky, no zároveň v súlade s cieľmi udržateľného rozvoja, ktoré si DACHSER stanovil.

Popri nových logistických plochách vyrastie na pobočke DACHSER Kladno aj nová administratívna budova. Navrhnutá je ako dvojpodlažná vstavba, umiestnená štyri metre nad podlahou novej skladovej budovy. Na ploche 1 340 m² poskytne moderné kancelárie a zázemie pre pracovníkov skladu. Súbežne s novou výstavbou budú kompletne redizajnované aj súčasné administratívne priestory. Tie budú odpovedať najmodernejším trendom a spĺňať potreby rôznych logistických profesií.

ZdrojDACHSER
Aktuálne
Prečítajte si aj