10.3 C
Bratislava
piatok, 19 apríla, 2024
46 300 1 430 18 600

CEVA Logistics zostáva partnerom Scuderie Ferrari

CEVA Logistics, dcérska spoločnosť skupiny CMA CGM, podpísala novú viacročnú dohodu, vďaka ktorej zostáva aj na ďalšie obdobie logistickým partnerom pre autá a vybavenie Scuderie Ferrari počas pretekov Grand Prix, ako aj pre preteky GT a podujatia Ferrari Challenge.

Predĺženie spolupráce znamená posilnenie vzťahu a vzájomnej dôvery medzi dvoma renomovanými značkami vo svete motoršportu a logistiky. Ako tímový Partner Scuderie Ferrari bude mať CEVA Logistics svoje logo aj na novom monoposte Scuderie Ferrari pre rok 2024, na vozidlách tímu a na vybavení a oblečení jazdcov a závodného tímu. Nový monopost Scuderie Ferrari pre rok 2024 bude odhalený 13. februára. Okrem svojej značkovej expozície na Majstrovstvách sveta Formuly 1 bude CEVA Logistics viditeľná aj v iných sériách, ako je GT Ferrari Challenge.

Ferrari je v motoršporte legendou

Scuderia Ferrari sa zúčastnila každého ročníka Majstrovstiev sveta Formuly 1 od roku 1950 a drží rekord v najväčšom počte víťazstiev Grand Prix, s 243 víťazstvami a 16 titulmi majstra sveta konštruktérov. CEVA Logistics pokračuje v posilňovaní svojho medzinárodného postavenia. Spolupráca s Ferrari je súčasťou snahy stať sa jedným z piatich najlepších logistických hráčov na svete.

Majstrovstvá sveta Formuly 1 naďalej rastú z hľadiska mediálneho pokrytia, každoročne pritiahnu stovky miliónov televíznych divákov a udržiavajú svoj pokrok na hlavných trhoch motoršportu, a to najmä v Brazílii, Číne, Francúzsku, Nemecku, Taliansku, Rusku, Južnej Kórei, Španielsku, Spojenom kráľovstve a USA. S nárastom počtu Grand Prix za sezónu a návratom čínskej etapy v roku 2024 Formula 1 posilňuje svoju globálnu prítomnosť.

Od roku 2022 CEVA Logistics nasadila svoje odborné znalosti a kapacitu pre inovácie tým, že sprístupnila všetky svoje globálne logistické zdroje pre Scuderiu Ferrari. Vďaka svojim odborným znalostiam CEVA prepravovala vybavenie po celom svete v časových rámcoch potrebných pre plynulý priebeh závodnej sezóny Scuderie Ferrari. Vďaka dôvere vo svoju svetovú sieť na zabezpečenie cestnej, morskej, leteckej a železničnej dopravy je CEVA pripravená na Majstrovstvá sveta Formuly 1 v roku 2024, ktoré zahŕňajú 24 podujatí po celom svete, so štartom 2. marca v Bahrajne a koncom 8. decembra v Abú Zabí.

CEVA Logistics a Scuderia Ferrari

Dekarbonizácia zostáva hlavnou výzvou a vyhláseným cieľom pre obe spoločnosti. Ako súčasť skupiny CMA CGM sa CEVA Logistics zaviazala chrániť životné prostredie a skupina sa zaviazala dosiahnuť tzv. Net Zero emisie uhlíka do roku 2050. Ako súčasť svojich akcií CEVA ponúka svojim zákazníkom alternatívne možnosti paliva, vrátane biopaliva, skvapalneného zemného plynu (LNG) a biometánu pre morskú dopravu, udržateľné palivá pre leteckú dopravu a biopalivá alebo elektrické vozidlá pre pozemnú dopravu.

V roku 2023 CEVA Logistics tiež preukázala svoju schopnosť inovovať organizovaním svetovo prvého železničného dopravného služby na doručenie vybavenia Scuderie Ferrari medzi tromi Grand Prix v Severnej Amerike, čím sa uhlíková stopa znížila o 90 percent v porovnaní s leteckou dopravou a o 32 percent v porovnaní iba s cestnou dopravou. Všetky tieto iniciatívy prispievajú k záväzku Formuly 1 k udržateľnému rozvoju.

„Od roku 2022 sme preukázali, že máme s Ferrari veľa spoločného. Ako Scuderia Ferrari, neustále navrhujeme a zdokonaľujeme naše riešenia. Anticipujeme nadchádzajúce zmeny v našom sektore alebo v ekosystémoch našich zákazníkov. Ako Ferrari implementujeme udržateľnejšie riešenia a znižujeme našu environmentálnu stopu. Ako Ferrari je inovácia kľúčovým faktorom nášho úspechu. Obnovenie nášho partnerstva je dôkazom ambícií CEVA a schopnosti dosahovať excelentnosť za všetkých okolností,“ hovorí Olivier Storch, zástupca generálneho riaditeľa CEVA Logistics.

Lorenzo Giorgetti, hlavný riaditeľ pre závodné príjmy Ferrari, dodal, že: „Moderný motoršport kladie na svoje logistické požiadavky čoraz väčšie výzvy. V porovnaní s pred niekoľkými rokmi sa mnoho pretekov Formuly 1 koná mimo Európy, keďže kalendár navštevuje štyri kontinenty. Po prvýkrát v histórii športu má tento ročník šampionátu 24 pretekov. Toto hektickýé tempo znamená, že je pre Scuderi Ferrari nevyhnutné, aby sa mohla spoľahnúť na logistického partnera svetovej triedy ako CEVA Logistics, keďže zaručuje presnú a včasnú službu, zatiaľ čo zdieľa Ferrariovu vášeň pre inovácie a túžbu posúvať hranice, neustále sa zlepšovať vo svojich príslušných oblastiach, pričom zároveň zohľadňuje súčasné výzvy spojené s rešpektom k životnému prostrediu a planéte.“

Aktuálne
Prečítajte si aj