30.1 C
Bratislava
štvrtok, 18 júla, 2024
46 300 1 430 18 600

DKV Mobility má v Európe už pol milióna nabíjačiek

DKV Mobility je známou európskou B2B platformou pre platby a riešenia na cestách. Len nedávno oznámila prekonanie míľnika, ktorý súvisí s elektromobilitou. V Európe už totiž má viac ako pol milióna nabíjačiek.

Zákazníci DKV Mobility môžu nabíjať svoje vozidlá pomocou karty DKV +Charge alebo aplikácie DKV Mobility na približne 509 000 nabíjacích bodoch. DKV Mobility a jej dcérska spoločnosť GreenFlux spoločne ponúkajú prístup do jednej z najväčších nabíjacích sietí v Európe.

„Prekročením hranice 500-tisíc nabíjacích miest v Európe sme upevnili naše postavenie medzi najväčšími poskytovateľmi služieb pre nabíjanie elektromobilov v Európe. Len tento rok sme spolu s našou dcérskou spoločnosťou GreenFlux pridali do našej siete už viac ako 100 000 nabíjacích bodov. Sme hrdí na tento pokrok a chceme ďalej rozširovať našu prítomnosť na tomto trhu, aby sme našim zákazníkom v celej Európe čo najviac uľahčili nabíjanie,“ hovorí Sven Mehringer, generálny riaditeľ divízie pre energetiku a služby pre vozidlá v spoločnosti DKV Mobility.

500 000 nabíjacích staníc vďaka partnerstvu

GreenFlux, dcérska spoločnosť DKV Mobility, má na starosti ponuku DKV Mobility na verejných nabíjacích staniciach a zameriava sa na spoluprácu s partnermi v tejto oblasti. Od septembra 2020, keď spoločnosť DKV Mobility pridala do svojej akceptačnej siete stotisíci nabíjací bod, sa počet nabíjacích miest zväčšil už päťnásobne.

Aktuálne
Prečítajte si aj