22.1 C
Bratislava
piatok, 19 júla, 2024
46 300 1 430 18 600

Nová Trieda V a EQV sú ešte luxusnejšie

Mercedes-Benz začal napĺňať svoju novú stratégiu, ktorá sa zameriava na maximálne luxusný zážitok naprieč jej modelmi, vrátane tých, ktoré sú postavené na báze úžitkových áut. Do tejto skupiny patrí Trieda V aj nové EQV, ktoré sú po facelifte ešte atraktívnejšie a luxusnejšie.

Od roku 2026 budú všetky novovyvíjané dodávky Mercedesu postavené na jednotnej inovatívnej, modulárnej a škálovateľnej platforme VAN.EA, čo je skratka pre Van Electric Architecture. Nové dodávky strednej veľkosti EQV a Trieda V sú pre značku dôležitým míľnikom na tejto ceste.

Nová Trieda V v prístave
Foto: Mercedes-Benz

Nová Trieda V a EQV: Ešte viac luxusu

Oba modely prichádzajú s novým vonkajším aj vnútorným dizajnom, vyšším komfortom a inteligentnejšími digitálnymi technológiami. V predaji sú od januára 2024. V oboch prípadoch sa obohatila štandardná výbava. Nová trieda V začína v Nemecku na cenníkovej cene 59 470 eur, nové EQV od 75 281 eura. Nová trieda V tiež tvorí základ pre obytný automobil V-Class Marco Polo. Jeho cena štartuje na 80 004 eur.

Foto: Mercedes-Benz

Luxusné MPV-čka Mercedes-Benz EQV a Trieda V sú veľmi populárne nielen v Európe ale aj na ázijskom trhu. Spektrum zákazníkov sa pohybuje od rodín a nadšencov s aktívnym životným štýlom až po VIP osoby a podnikateľov. Modely ponúkajú množstvo možností prispôsobenia s niekoľkými atraktívnymi líniami vybavenia.

Foto: Mercedes-Benz

Pre EQV je to línia AVANTGARDE, zatiaľ čo Trieda V je dostupná ako vstupný model alebo v líniách STYLE a AVANTGARDE. Najvyššia je verzia EXCLUSIVE. Sú tu tiež voliteľné dizajnové balíčky, ako je AMG Line a Night Package pre triedu V, dizajnové balíčky pre EQV sú Exterior a Interior.

Ešte silnejšia DNA Mercedesu

Medzi hlavné novinky nových EQV a Triedy V patrí nový vzhľad. Dostali výraznejšiu vizuálnu pozíciu vo svojom segmente. Nový predný dizajn charakterizuje výrazná mriežka chladiča v rôznych formách aj športovo-elegantný nárazník. V závislosti od výbavy je mriežka chladiča obklopená LED svetelným pásom.

Foto: Mercedes-Benz

Vrcholná Trieda V EXCLUSIVE má na kapote po prvýkrát prestížnu, vertikálne stojacu hviezdu Mercedes. Adaptívne svetlomety MULTIBEAM LED s elegantným dizajnom, ktoré sú v závislosti od línie výbavy štandardom alebo voliteľnou výbavou, pridávajú ďalší štýlový prvok. Na zadnej strane je nový chrómový dekoračný pásik s nápisom Mercedes-Benz a novodizajnované LED svetlá. Kontúra zadných svetiel je zatemnená, čo vytvára presnejší svetelný podpis. Vylepšený vzhľad dopĺňajú nové zliatinové kolesá s aerodynamicky optimalizovaným dizajnom vo formátoch 17, 18 alebo 19 palcov aj štyri nové farby laku.

Digitálnejší interiér

Dizajn interiéru takisto dostal vylepšený vzhľad, zameraným na digitalizáciu. Kokpitu dominuje prepracovaným prístrojový panel s dvomi 12,3-palcovými širokouhlými displejmi, novými vetracími otvormi a novou generáciou volantu s rozpoznávaním zloženia rúk z volantu.

Interiér nová Trieda V a EQV
Foto: Mercedes-Benz

Zmenami prešla aj centrálna konzola, ktorá podporuje bezdrôtové nabíjanie pre smartfóny, ďalšie nové funkcie zahŕňajú bezkľúčové štartovanie, vyhrievaný volant a tlmené osvetlenie kabíny vzadu pre nočnú jazdu. Ambientné osvetlenie ponúka so 64 farbami ešte individuálnejšiu atmosféru. Pre pohodlnejší prístup do zadnej časti vozidla majú teraz trieda V a EQV štandardne posuvné dvere na ľavej strane vozidla.

Najnovšia generácia MBUX

Systém infotainment MBUX: inteligentný, interaktívny a individuálny Nové MPV sú štandardne vybavené aktuálnou generáciou systému infotainment MBUX (Mercedes-Benz User Experience), ktorý ponúka neporovnateľný digitálny a interaktívny zážitok. Vďaka vylepšenému MBUX môžu vodiči triedy V a EQV využívať ďalšie funkcie ako je riadenie komfortu ENERGIZING a navigácia s rozšírenou realitou.

Foto: Mercedes-Benz

Výhody novej generácie MBUX zahŕňajú zvýšenú výpočtovú kapacitu, ďalšie EV-špecifické funkcie a zobrazenia pre EQV a funkcie podpory parkovania, ktoré sú zobrazené na centrálnej obrazovke. Zákazníci môžu priamo vo svojom vozidle vytvoriť svoj osobný profil a synchronizovať ho s existujúcimi údajmi profilu vo svojom účte Mercedes me.

V oboch modeloch je celá paleta asistenčných systémov, ktorých je toľko, že by to stačilo na samostatný článok. Veľa z nich je súčasťou štandardnej výbavy, čo pri takýchto luxusných modeloch zrejme nikoho neprekvapí.

Nová Trieda V a EQV: Výkony a dojazdy

Pri EQV si môžu zákazníci vyberať medzi dvoma veľkosťami batérií (90 a 60 kWh), s maximálnym výkonom 150 kW (204 k) a nepretržitým výkonom 70 kW (95 k). Elektrický dojazd podľa WLTP má EQV v intervale od 277 do 365 km. Nabíjanie striedavým prúdom (AC) doma alebo na verejných nabíjacích staniciach je do 11 kW, nabíjanie na jednosmerným prúdom (DC) na rýchlonabíjacích staniciach zvládne výkon do 110 kW ako štandard.

Foto: Mercedes-Benz

Pre triedu V je k dispozícii osvedčený a efektívny dieselový motor OM654 v troch výkonnostných úrovniach: 120 kW (163 k), 140 kW (190 k), 174 kW (237 k). Okrem toho bude v priebehu roka 2024 k dispozícii nový benzínový motor M254, ako mild hybrid so 170 kW (231 k).

Foto: Mercedes-Benz

Ponuku doplní automatická prevodovka 9G-TRONIC a výber rôznych podvozkov a jazdných programov Varianty so spaľovacím motorom sú poháňané zadnými kolesami; dieselové modely majú tiež voliteľný pohon všetkých kolies. Elektrické modely sú poháňané prednými kolesami.

Aktuálne
Prečítajte si aj