16.9 C
Bratislava
sobota, 13 apríla, 2024
46 300 1 430 18 600

Medzinárodné double pre Ford

Úžitková divízia automobilky Ford, Ford Pro, získala tento týždeň v Lyone hneď dve prestížne ocenenia. Jej nová dodávka Ford Transit Custom sa získala titul International Van of the Year (IVOTY) a nový pickup Ford Ranger ocenenie International Pick-up Award (IPUA).

Ford na seba môže byť neskromne hrdý. Obe ocenenia totiž získali jej modely už trikrát. Popri tohtoročnom triumfe ešte v rokoch 2013 a 2020. Ocenenia boli udelené počas špeciálneho ceremoniálu na veľtrhu úžitkových vozidiel Solutrans vo francúzskom Lyone a Ford ich ziskom potvrdil, že úžitkové vozidlá vyrábať vie. 

IVOTY pre Transit Custom

Medzinárodná 25-členná porota novinárov zameraných na úžitkové vozidlá, v ktorej Slovensko zastupuje šéfredaktor Cargo magazínu Martin Miksa, zvolila za víťaza IVOTY 2024 nový Ford Transit Custom. Nová generácia dodávky Ford Pro sa v Európe začala predávať začiatkom tohto roka a ponúka doteraz najširší výber variantov, spolu s celou paletou digitálnych funkcií.

„Sme veľmi hrdí na to, že porota IVOTY udelila toto prestížne ocenenie úplne novému Transitu Custom. Úplne nový Transit Custom, ktorý je poprednou jednotonovou dodávkou pre európskych zákazníkov, bol navrhnutý a skonštruovaný tak, aby spĺňal ich najrôznejšie potreby. Popri našom ocenenom dieselovom modeli budú mať zákazníci čoskoro na výber aj elektrické a PHEV verzie. Každý model je nabitý inováciami a superrýchlym pripojením k softvérovému ekosystému Ford Pro pre prevádzkyschopnosť, nabíjanie a produktivitu,“ povedal tesne po zisku ocenenia generálny riaditeľ Ford Pro Europe Hans Schep.

Nový Ford Transit Custom
Foto: Ford

„Gratulujem Fordu Transit k víťazstvu v ankete International Van of the Year 2024. Je to už piatykrát, čo Ford Transit vyhral IVOTY, prvýkrát v rokoch 2001 a 2007 s vtedajším univerzálnym modelom.   Krátko po uvedení na trh si titul v roku 2013, v roku 2020 a teraz v roku 2024 zabezpečil samostatný jednotonový variant novej generácie – Transit Custom. Gratulujeme všetkým zainteresovaným k tomuto významnému úspechu,“ povedal prezident poroty International Van of the Year Jarlath Sweeney.

Slovenský zástupca v jury Martin Miksa s týmto názorom súhlasí. „Nový Transit Custom veľmi dobre nadväzuje na súčasnú generáciu a dopĺňa ju o najmodernejšie technológie. Viacero prvkov bolo od základu prepracovaných, z čo je vidieť a cítiť na jeho výborných jazdných vlastnostiach.“

Transit Custom bol minulý rok najpredávanejšou jednotonovou dodávkou v Európe a celkovo najpredávanejším vozidlom v Spojenom kráľovstve (pre roky 2021 a 2022). Úplne nový model sa vyrába v montážnom závode Ford Otosan v Yeniköy v Turecku.

Najlepším pickup od Ford Pro

Hromadný test pickupov sa odohral v októbri tohto roka v Grécku. Ranger v ňom obstál v konkurencii Volkswagenu Amarok, s ktorým si podelil prvé miesto a Toyoty Hilux GR. Ranger je najglobálnejším produktom Fordu. Vyvinuli ho v austrálskom inžinierskom centre spoločnosti, vyrába sa v šiestich továrňach Ford na štyroch kontinentoch a zákazníci si ho obľúbili  aj v Európe. Ranger je najpredávanejším pickupom v regióne už osem rokov a tvorí takmer polovicu všetkých predajov pickupov v Európe.

Nový Ford Ranger
Foto: Ford

Ford Pro nedávno oznámil aj pohon Ranger PHEV, prvý európsky pick-up s pohonom PHEV, ktorý spája schopnosť elektrického pohonu s pracovnou všestrannosťou. Ranger bol vyhodnotený ako víťaz porotou zloženou z odborných novinárov z Európy a tiež z Južnej Afriky, kde sa nachádza závod Ford Silverton, kde sa Ranger vyrába pre zákazníkov v Európe.  

Hans Schep povedal: „Sme veľmi radi, že porota IPUA ocenila Ford Ranger už po tretíkrát, čo svedčí o jeho trvalej príťažlivosti ako najobľúbenejšieho pick-upu v Európe za posledných osem rokov. Nový Ford Ranger má doteraz najkomplexnejšiu sériovú ponuku, ktorá zákazníkom ponúka kultivovanosť na ceste a terénne schopnosti vhodné na pracovné dni aj víkendy. Je pripravený na prácu aj zábavu.“

ZdrojFord
Aktuálne
Prečítajte si aj