27.5 C
Bratislava
streda, 24 júla, 2024
46 300 1 430 18 600

Skupina Packeta mení majiteľa

Skupina Packeta, úspešná v oblasti e-commerce doručovania a známa aj na Slovensku, oznámila významný krok vo svojom fungovaní. Dohodla predaj 100 % svojich podielov konzorciu CVC Capital Partners a Emma Capital, pričom získala kapitálovú podporu od R2G.

Táto transakcia, ktorá ešte čaká na schválenie od regulačných orgánov, by mala byť dokončená v prvej polovici roku 2024. Detaily dohody zostávajú utajené. Skupina Packeta, ktorá tento rok očakáva obrat vo výške 7,25 miliardy českých korún, je na trhu dlhodobo úspešná.

Zakladateľka sa rozlúčila

Simona Kijonková, zakladateľka českej firmy Zásilkovna a CEO skupiny Packeta, po oznámení transakcie poďakovala zamestnancom za ich „neoceniteľný prínos pri budovaní skupiny Packeta. Ich práca a oddanosť nám umožnili dostať sa, kde sme dnes. Vďaka patrí aj našim klientom, ktorí nám dôverovali a spoločne s nami rastli v oblasti e-commerce. Noví investori, so skúsenosťami v oblasti last mile doručovania, prispejú k ďalšiemu rastu našej skupiny. Ďakujem tiež našim poradcom a manažérskemu tímu za ich neoceniteľnú podporu v tomto komplexnom projekte,“ povedala Kijonková.

Predaj skupiny Packeta začal už na jar

Proces hľadania investorov, ktorý začal na jar roku 2023, bol vedený finančnými poradcami CORPIN a IMAP REDBAENK, ktorí reprezentovali záujmy rôznych spoločníkov. Právne poradenstvo poskytovali firmy Havel Partners, HLADKY.LEGAL a AXIALIS LEGAL. Výsledkom bolo veľké množstvo investičných ponúk od medzinárodných finančných a strategických investorov.

Zásilkovna, dcéra skupiny Packeta, bola založená Simonou Kijonkovou v roku 2010 a odvtedy sa rozšírila do siedmich európskych štátov, vrátane Slovenska. Spoločnosť zamestnáva viac ako 2 000 ľudí a disponuje sieťou viac ako 15 000 vlastných výdajných miest, vrátane 6 000 automatických výdajných miest Z-BOX. Tento krok predstavuje významnú míľnik v histórii firmy, ktorý odráža jej rast a ambície na budúce rozširovanie.

ZdrojPacketa
Aktuálne
Prečítajte si aj