27.2 C
Bratislava
utorok, 25 júna, 2024
46 300 1 430 18 600

Zo študenta až na CEO SAP-u

Technologický gigant SAP SE oznámil, že predĺžil zmluvu so svojim generálnym riaditeľom a členom predstavenstva Christianom Kleinom. Štyridsaťštyriročný súčasný CEO bude v skupine šéfovať ďalšie tri roky, do konca roka 2028.

Spoločnosť zároveň posilnila Kleinovo postavenie v predstavenstve. Kým doteraz pôsobil ako jeho hovorca, odteraz bude jeho predsedom. Klein sa stal členom predstavenstva spoločnosti SAP v roku 2018, v októbri 2019 sa stal jedným z viacerých generálnych riaditeľov, aby sa potom v apríli 2020 stal jediným CEO spoločnosti SAP SE.

„Vo svojej pozícii CEO Christian Klein konzistentne riadil transformáciu SAP na cloudovú spoločnosť,“ povedal na adresu mladého riaditeľa profesor Hasso Plattner, predseda dozornej rady SAP SE. Kleinovi sa zároveň poďakoval za jeho príspevok k úspechu SAP. „Predčasným predĺžením jeho zmluvy a posilnením jeho pozície chceme jasne podčiarknuť dôležitosť roly, ktorú zohráva pri prebiehajúcej transformácii spoločnosti. Sme presvedčení, že to položí základy pre pokračujúci rast SAP vo vysoko dynamickom odvetví IT,“ hovorí Plattner.

Klein sa dozornej rade poďakoval za dôveru, ktorú doňho vkladajú. Teší sa na pokračujúcu spoluprácu s kolegami v predstavenstve aj so zamestnancami, partnermi, zákazníkmi a investormi. „Viesť SAP na ceste stať sa jednotkou medzi spoločnosťami pre podnikové aplikácie a biznisovú umelú inteligenciu je privilégiom,“ dodal.

Klein začal svoju kariéru v SAP v roku 1999 ako študent. V spoločnosti zastával rôzne pozície, vrátane miesta finančného riaditeľa SAP SuccessFactors a hlavného kontrolóra. V roku 2016 sa stal prevádzkovým riaditeľom SAP, túto úlohu vykonával až do roku 2021.

ZdrojSAP SE
Aktuálne
Prečítajte si aj