28 C
Bratislava
utorok, 25 júna, 2024
46 300 1 430 18 600

Quehenberger Logistics prechádza na HVO

Spoločnosť Quehenberger Logistics, uznávaný hráč v logistickom sektore, oznámila, že na rok 2024 si zabezpečila 3 milióny litrov paliva HVO, teda hydrogenizovaného rastlinného oleja. Postupne chce klasický diesel vo svojej flotile nahradiť práve HVO-čkom, ktoré je považované za jeho ekologickú alternatívu.

HVO sa vyrába z rastlinných odpadov a živočíšnych tukov. Hlavnou výhodou tohto paliva je, že ho možno priamo použiť ako náhradu za diesel v existujúcich vozidlách bez potreby akejkoľvek úpravy.

Ekologické Výhody Používania HVO

Pri HVO sa zdôrzaňujú dva hlavné benefity. Prvým je zásadné zníženie emisií CO2. Quehenberger si stanovil cieľ znížiť svoje celkové emisie CO2 o 32 % ročne, ako súčasť vlastného projektu Q Zero. Spoločnosť uviedla, že okrem emisií plánuje vďaka HVO ušetriť aj 2 % na spotrebe paliva. Druhou veĺko výhodou HVO z pohĺadu udržateľnosti je redukcia emisií pevných častíc. V porovnaní s bežným dieselovým palivom môže HVO znížiť emisie pevných častíc až o 33 %.

Foto: Quehenberger

Rozhodnutie používať HVO ako alternatívny zdroj energie je súčasťou dlhodobej environmentálnej stratégie Quehenberger Logistics. Spoločnosť si kladie za cieľ dosiahnuť uhlíkovú neutralitu do roku 2040 prostredníctvom vlastného projektu „Q-zERo emissions“.

Tri eko piliere Quehenberger Logistics

Projekt zahŕňa udržateľné ciele v súlade so troma piliermi ekológie, sociálnych vecí a ekonomiky, ciele vytvárať pridanú hodnotu a redukovať CO2 a naďalej podporovať a implementovať inovácie. Okrem toho je projekt v súlade s cieľmi nemeckej vlády, Európskej únie, Parížskej klimatickej dohody a Cieľmi udržateľného rozvoja (SDGs).

Aktuálne
Prečítajte si aj