5.6 C
Bratislava
streda, 17 apríla, 2024
46 300 1 430 18 600

Nový sklad Gebrüder Weiss v Žiline

Záujemcovia o logistické a prepravné služby zo severozápadu Slovenska majú dôvod na radosť. V blízkosti významného prieregióne pribudli nové moderné skladovacie kapacity. V blízkosti Žiliny, ktorá je dôležitým priemyselným centrom Slovenska, nový sklad Gebrüder Weiss v Žiline

Logistické priestory majú rozlohu 1 800 m2 a ako približuje Country Manager Gebrüder Weiss Slovensko René Stranz, výhodná je aj poloha v blízkosti letiska, priamo v CTParku Žilina Airport. V tejto lokalite je sústredené centrum automobilového a high-tech priemyslu.

S ďalšími priemyselnými regiónmi v rámci Slovenska je lokalita prepojená vďaka diaľniciam E75 a D1, ktoré navyše zabezpečujú aj výborné napojenie na Poľsko a Českú republiku. Gebrüder Weiss vo svojom novom sklade popri skladovacích službách ponúka aj služby s pridanou hodnotou, akými sú vychystávanie, balenie, plnenie, priamu prekládku alebo dlhodobé skladovanie.

Moderný sklad Gebrüder Weiss v Žiline

Spustením prevádzky nového terminálu zvýšila spoločnosť Gebrüder Weiss svoju skladovú plochu vrátane prekládky kancelárskych priestorov na Slovensku na 28 400  m2. Jej ďalšie logistické terminály sú v Bratislave, kde má centrálu, Banskej Bystrici a v Prešove. Medzi najväčšie zákaznícke sektory, v ktorých spoločnosť operuje,  patrí automobilový priemysel, high-tech a strojársky priemysel.

V strednodobom horizonte chce spoločnosť rozšíriť svoje investície do zelených riešení. Plánuje inštalovať fotovoltické systémy na svojich logistických termináloch na Slovensku alebo využívať elektrické nákladné automobily na doručovanie tovarov do domácností konečným zákazníkom. V súčasnosti alternatívne pohony testuje. Týmito a podobnými krokmi chce Gebrüder Weiss naplniť svoj cieľ stať sa klimaticky neutrálnou spoločnosťou do roku 2030.

Aktuálne
Prečítajte si aj