4.8 C
Bratislava
piatok, 19 apríla, 2024
46 300 1 430 18 600

Nové nájmy v P3 Žilina a Senec

Developer a dlhodobý vlastník priemyselných nehnuteľností v Európe P3 rozširuje portfólio svojich dlhodobých nájomcov. Len nedávno spoločnosť podpísala predĺženie nájmov s českou rodinnou špecializovanou logistickou firmou MP-Sped aj so svetovým poskytovateľom logistiky DB Schenker v P3 Žilina.

Tento mesiac predĺžil prenájom Nagel Slovensko, člen Nagel-Group, ktorá je globálny poskytovateľom logistických služieb dodávateľského reťazca v segmente logistiky potravín. Všetky tri spoločnosti sú nájomcami P3 už viac ako 11 rokov.

Dve dlhodobé zmluvy v Senci

Logistického centra P3 Senec sa dotkli hneď dve päťročné predĺženia nájmov. Prvé z nich podpísala logistická spoločnosť MP-Sped, ktorá si tu prenajíma 2 500 m2 pre svoj distribučný sklad s módnym, rýchloobrátkovým spotrebným a reklamným POS (point of sale) tovarom. 

Managing Director MP-Sped Ondřej Krkoška hovorí, že so službami P3 sú dlhodobo spokojní. „Operujeme spoločne v dvoch P3 lokalitách, sklad máme ako v P3 Senec, tak aj v P3 Olomouc v Českej republike. To čo oceňujeme v biznise sú predovšetkým dobré lokality a strategické umiestnenie našich skladov. Ale ceníme si aj flexibilitu a pohotový servis developera, ktorý vie promptne reagovať na naše novovzniknuté požiadavky,“ vysvetľuje riaditeľ českej firmy. Dodáva, že práve tieto dôvody stáli za ich rozhodnutím preĺžiť spoluprácu s P3 a zmluvu o nájme v seneckom parku podpísať na ďalších päť rokov.

Strategická geografická poloha aj schopnosť P3 flexibilne reagovať na požiadavky trhu sú prednosti, ktoré oceňuje aj nájomca Nagel Slovensko, ktorý podpísal druhé predĺženie nájmu v parku P3 Senec. Predĺženie sa vzťahuje na 10 000 m2 skladových priestorov, v ktorých medzinárodná logistická spoločnosť spravuje sklad a prekladisko s potravinovým tovarom. Ten odtiaľto distribuuje nielen do slovenských obchodných reťazcov, prevádzok a od výrobcov, ale v rámci Nagel-Group siete aj do celej Európy. Z parku P3 Senec denne vypraví približne 3 000 paliet tovaru. 

DB Schenker spokojný v P3 Žilina

Tretie predĺženie nájmu uzavrela P3 s prepravcom DB Schenker v priemyselnom centre P3 Žilina. Nemecká logistická firma tu poskytuje logistické služby v oblasti automotive. V žilinskom parku si prenajala 4 660 m2 skladových priestorov na ďalšie tri roky. 

„Chceme byť dlhodobým partnerom a predĺženie nájmu je vždy naplnením kvalitného vzťahu, ktorý vznikol. Keďže je na Slovensku malý trh a konkurencia veľká, vážime si, že klienti nejdú do P3 parkov iba kvôli výhodnej cene, ale hľadajú viac,“ hovorí Head of Leasing & Development P3 na Slovensku Ján Rybárik.

Rozhodnutie nájomcov zostať v parkoch P3 považuje za dôkaz toho, že P3 robí svoju prácu dobre. „Našim poslaním nie je nehnuteľnosť iba postaviť a prenajať, ale ju aj dlhodobo vlastniť, čo dáva nájomcom záruku, že v nás majú dlhodobého partnera pre rozvoj biznisu,“ vysvetľuje Rybárik.

P3 Parky v Senci a Žiline

P3 stavia priemyselné nehnuteľnosti s medzinárodnou environmentálnou certifikáciou na úrovni BREEAM Excellent. Park P3 Senec poskytuje vhodné priestory pre firmy pôsobiace v oblasti ľahkej výroby, alebo v logistike či distribúcií. Priemyselné centrum má výborné napojenie na diaľnicu E571 a polohu v blízkosti centra mesta. Aktuálne ponúka na prenájom približne 5 600 m2 voľných plôch pripravených na okamžitý prenájom.

P3 Žilina park sa nachádza na križovatke diaľnice D1 (Bratislava – Žilina – Poprad – Košice) a plánovanej medzinárodnej komunikácii D3, ktorá bude spájať Slovensko s Poľskom. V rámci troch moderných nehnuteľností A kategórie a s rozlohou takmer 28 000 m², prináša nájomcom kvalitné logistické plochy vhodné pre automobilový a strojárenský priemysel, typický pre žilinský región. Na okamžitý prenájom je tu pripravených približne 6 200 m2 voľných priestorov. 

Aktuálne
Prečítajte si aj