24 C
Bratislava
streda, 26 júna, 2024
46 300 1 430 18 600

Posledný nájomca v parku P3 Žilina je špeciálny

Posledným nájomcom v parku P3 Žilina je nezisková organizácia Správca zálohového systému, ktorá vytvára, financuje a koordinuje prevádzku systému zberu plastových fliaš a plechoviek od nápojov. Prenajala si 2 000 m2 skladových priestorov.

Medzi-sklad v parku P3 Žilina je jedným z piatich podobných skladov na Slovensku, ktoré si Správca zálohového systému vybral ako miesto pre svoju prevádzku. Denne cez žilinský medzi-sklad prejde aktuálne 15 ton materiálu a podľa Správcu zálohového systému sa toto číslo v letných mesiacoch ešte zvýši.

Strategická poloha parku P3 Žilina

Vyzbierané obaly sa zvážajú do medzi-skladu z najbližších zberných miest, v medzi-sklade sa materiál skontroluje, sčíta a zlisuje. Takto je nezisková organizácia schopná do triediaceho centra a následne k recyklátorovi prepraviť väčšie množstvo obalov s nižším počtom jázd. Efektívnejšou prepravou sa znižuje aj uhlíková stopa. 

Park P3 Žilina má strategickú polohu, nachádza sa na križovatke diaľnice D1, vďaka čomu vie Správca zálohových systémov efektívne pokryť širokú sieť zberných miest v tejto lokalite. Park má certifikáciu BREEAM ‚Very Good‘, je vybavený moderným systémom vykurovania a vetrania, zvýšenou tepelnou izoláciou strechy a energeticky úsporným inteligentným LED osvetlením.

Na križovatke hlavných zdrojov

Podľa slov riaditeľa logistiky z neziskovej organizácie Správca zálohového systému Jána Franeka sa snažia čo najefektívnejšie optimalizovať logistické riešenia a prepravné trasy tak, aby znížili uhlíkové emisie. Medzi-sklad v parku P3 Žilina zapadá do tejto stratégie a zvyšuje aj flexibilitu servisu počas hlavnej sezóny.

Ján Rybárik, ktorý je riaditeľom lízingu v P3 na Slovensku, vníma pozíciu P3 Parks ako developera logistických nehnuteľností, ktorý stojí na križovatke dvoch hlavných zdrojov emisií skleníkových plynov – výstavby a dopravy. „Preto vnímame našu úlohu ako prinášať riešenia v spolupráci s našimi nájomníkmi, ktoré pomáhajú negatívne dopady eliminovať.“   

Aktuálne
Prečítajte si aj