9.4 C
Bratislava
sobota, 20 apríla, 2024
46 300 1 430 18 600

Hala DC7B v logistickom parku P3 Bratislava D2 získala certifikáciu

Logistické centrum P3 Bratislava D2 pri Lozorne získalo hodnotenie udržateľnosti BREEAM ‘Very Good’. P3 Logistic Parks tak dostala celé svoje slovenské portfólio na plnú certifikáciu na úrovni BREEAM ‘Very Good’.

Medzinárodný certifikačný rámec udržateľnosti BREEAM stanovuje pre developerov náročné ekologické požiadavky, no zároveň dáva nájomcom istotu, že priestory, v ktorých podnikajú, boli postavené s ohľadom na kvalitné pracovné prostredie.

„V P3 vždy berieme udržateľnosť do úvahy ako súčasť našej stratégie ESG. Staviame moderné logistické nehnuteľnosti najvyššej kvality na úrovni A, ktoré nájomcom prinášajú výraznú úsporu prevádzkových nákladov, v kvalitných podmienkach,“ hovorí výkonný riaditeľ P3 Logistic Parks v Českej republike a na Slovensku Peter Jánoši.

Nová moderná hala v Lozorne

Nová logistická hala DC7B v parku P3 pri Lozorne bola postavená pre dlhodobých nájomcov parku. Patria medzi nich napríklad európsky veľkoobchodník s pneumatikami a diskami pre automobily IHLE, spoločnosť MX Logistika, no distribučný sklad tu má aj maloobchodný predajca nábytku MÖBELIX, ktorý je jedným z najväčších nájomcov P3.

Samotná logistická hala DC7B v parku P3 pri Lozorne je vybavená moderným systémom vykurovania a vetrania, zvýšenou tepelnou izoláciou strechy a energeticky úsporným inteligentným LED osvetlením v celom objekte. Konštrukčne je pripravená aj na ďalšie rozšírenie na kancelárske či priemyselné účely. Unikátnym prvkom tunajšieho prostredia je 300-ročný dub letný, ktorému P3 prispôsobila konštrukciu haly a znížila úžitkovú zastavanú plochu o približne 3 000 m².

Nájomcovia sú spokojní

Najviac o výhodách a kvalite logistického centra pri Lozorne vypovedajú skúsenosti nájomcov. MX Logistika si v rámci troch logistických nehnuteľností v P3 Bratislava D2 prenajíma priestory s celkovou rozlohou 69 000 m2. Minulý rok spoločnosť rozšírila svoju prenajatú plochu o viac ako 23 000 m², z čoho 13 500 m² je v najnovšej hale DC7B. Zo skladov v P3 Bratislava D2 obsluhuje MX Logistika 10 krajín, 154 predajní a zamestnáva takmer 50 zamestnancov z blízkeho okolia. S najnovším rozšírením priestorov vznikne aj 10 nových pracovných miest.

Medzi spokojných nájomcov patrí aj spoločnosť Möbelix, ktorá si podľa slov svojho marketingového manažéra Mareka Šulca vybrala P3 Logistic Parks v Lozorne kvôli vyhovujúcim a variabilným priestorom, dobrej dostupnosti a umiestneniu v blízkosti strategických logistických ťahov. „Spoluprácu vnímame pozitívne, čoho dôkazom je trvanie kontraktu a aj zväčšujúci sa rozsah spolupráce. Sme tu spokojní,“ dodáva Marek Šulc.Aktuálne
Prečítajte si aj