27.5 C
Bratislava
streda, 24 júla, 2024
46 300 1 430 18 600

Elektrický stohovač Kalmar je už v ostrej prevádzke

Výrobca manipulačnej techniky Kalmar, ktorý je súčasťou skupiny Cargotec, odovzdal ešte v máji svoj prvý plne elektrický stohovač svojmu dlhodobému partnerovi, spoločnosti Cabooter Group. Tá elektrický stohovač najskôr šesť mesiacov testovala. Stroj tak pokračuje v prevádzke v intermodálnom termináli Greenport Venlo na juhovýchode Holandska.

Od svojho založenia v roku 1995 sa Cabooter Group rozrástla na globálneho poskytovateľa logistiky a jedného z popredných prevádzkovateľov logistických uzlov v Európe. Spoločnosť už skôr do svojej flotily zaradila päť zakladačov Kalmar Eco, ktoré rovnako využíva na terminále vo Venlo a na terminále spoločnosti Kaldenkirchen v Nemecku. V roku 2019 Cabooter Group podpísala dohodu stať sa pilotným zákazníkom elektrického stohovača Kalmar počas počiatočnej fázy vývoja tohto produktu.

Prvý elektrický stohovač Kalmar

Ako súčasť slávnostného odovzdania bola Cabooter Group udelená aj cena Kalmar Eco Hero Award, ako uznanie jej záväzku prijať udržateľné elektricky poháňané zariadenia. Ako „ekologický hrdina“ je Cabooter ambasádorom udržateľnosti, ktorý by mal viesť a inšpirovať ostatných zákazníkov, aby kráčali v ich stopách. Cabooter Group bude v rámci tohto záväzku zdieľať svoje skúseností s prevádzkou elektricky poháňaných strojov.

Odovzdanie elektrického zakladača Kalmar
Foto: Kalmar

Elektrický stohovač Kalmar, ktorý ponúka zdvíhaciu kapacitu až 45 ton, zlepšuje podľa výrobcu ekologickú efektívnosť operácií manipulácie s nákladom a zároveň umožňuje zákazníkom udržiavať najvyššiu úroveň produktivity a bezpečnosti. K dispozícii je s radom modulárnych batérií a riešení nabíjania.

Aktuálne
Prečítajte si aj