27.5 C
Bratislava
streda, 24 júla, 2024
46 300 1 430 18 600

Kässbohrer odovzdal v Taliansku 650 výmenných nadstvieb

V talianskom meste Gallarate sa konala slávnostná ceremónia, na ktorej spoločnosti Ambrogio Intermodal a Kässbohrer oznámili novú investíciu do 650 výmenných nadstavieb a podvozkov pre kontajnery.

Ambrogio Intermodal, založená v roku 1969, je poprednou spoločnosťou v oblasti intermodálnej prepravy na európskom trhu. So širokým portfóliom služieb, vrátane logistických a terminálových, a prepravy nákladu, firma prepravuje rôzne typy nákladu, ako sú paletizované tovary, petrochemické produkty, cievky či oceliarske výrobky a spotrebný tovar. Ambrogio Intermodal má sedem súkromných železničných terminálov v Taliansku, Nemecku, Belgicku a Francúzsku a operuje po celej Európe.

Investícia do udržateľnosti

Awes Botello, manažér pre terminály a nákup v spoločnosti Ambrogio Intermodal, vo svojom prejave na ceremónii vyjadril dôveru v riešenia od firmy Kässbohrer a zdôraznil význam ich novej investície pre udržateľnosť prepravy.

„S hrdosťou a vďakou oznamujeme našu novú investíciu do 650 výmenných nástavieb a nových podvozkov pre kontajnery od Kässbohrer. Naša nová investícia rozširuje rozmanitosť našej flotily pre novú éru schopností a rastu, v službách udržateľnejšej a kvalitnejšej intermodálnej prepravy,“ uviedol Botello.

Mehmet Önen, vedúci oddelenia pre kľúčových zákazníkov v spoločnosti Kässbohrer vyjadril nadšenie z tohto partnerstva. „Dnes sa stretávame v Gallarate v Taliansku, aby sme oslávili významný moment v našom partnerstve so spoločnosťou Ambrogio Intermodal a sme hrdí, že môžeme nášmu dôležitému zákazníkovi poskytnúť tieto výnimočné produkty. Naše inovatívne produkty, ako je prvý 45-stopová výmenná nadstavba SWAU.CC s integrovaným podvozkom a nosnosťou 4 500 kg, umožňujú efektívnu a bezpečnú prepravu cievok aj bežného nákladu,“ uviedol Önen.

Produkty Kässbohrer pre intermodálnu dopravu

Önen spomenul aj ľahkú výmennú nadstavbu SWAU.CL s hmotnosťou iba 3 900 kg a ľahký podvozok pre kontajnery SHG.L s vlastnou hmotnosťou 3 960 kg. K.SWAU CL je o 24% ľahší ako univerzálne výmenné nadstavby a má vlastnú hmotnosť 3 900 kg.

Ľahký, ale robustný, K.SWAU CL je podľa Önena jediná ľahká výmenná nadstavba na trhu, ktorá sa dodáva s protišmykovou podlahou s nosnosťou náprav 7,2 tony. Podvozok K.SWAU CL je pokrytý KTL a má čiastočnú metalizáciu na bodoch zaťaženia a úplnú metalizáciu v bodoch pre žeriavy.

Náš ľahký podvozok kontajnerov s „krkom“ K.SHG L má vlastnú hmotnosť pod 3 960 kg, čo umožňuje vyššiu užitočnú hmotnosť a nižšiu spotrebu paliva pri zabezpečení bezpečného rozloženia nákladu pre stabilný výkon prepravy 45-stopových kontajnerov a výmenných nadstavieb, ktoré si vybral Ambrogio Intermodal. Oba výrobky, vyrobené z ocele S 700 MC, sú odolné pre náročné operácie s dlhou životnosťou produktu.

Aktuálne
Prečítajte si aj