9.4 C
Bratislava
sobota, 20 apríla, 2024
46 300 1 430 18 600

Ford Trucks oficiálne už aj u našich západných susedov

Po dokončení rozširovania svojej distribučnej siete v strednej a východnej Európe a rozbehnutí činnosti distribútorov v západnej Európe, vstúpila značka Ford Trucks v októbri minulého roka na rakúsky trh, ktorý je pre ňu z pohľadu ťažkých nákladných vozidiel kľúčový.

Ford Trucks má viac ako 60-ročnú históriu a skúseností vo výrobe nákladných vozidiel, rovnako ako skúsenosti s vývojom nových produktov. Po rozbehnutí distribúcie v západnej Európe pokračuje Ford Trucks druhou fázou svojej expanzie.

V rámci skupiny Ford sa Ford Trucks ako jediná značka venuje ťažkým nákladným vozidlám. Popularitu jej v Európe priniesol najmä model F-MAX, ktorý pri svojom vstupe na trh získal ocenenie International Truck of the Year 2019.

Značka zhodnotila pôsobenie v Španielsku, Portugalsku, Taliansku, Belgicku a Luxembursku úspešne. K týmto trhom naposledy pribudli minulý rok najväčšie európske trhy v Nemecku a Francúzsku. V susednom rakúsku vymenovala Ford Trucks za svojho oficiálneho distribútora spoločnosť F-Trucks Austria GmbH.

Aktuálne
Prečítajte si aj