27.5 C
Bratislava
streda, 24 júla, 2024
46 300 1 430 18 600

Volvo Trucks dodáva prvé elektrické vozidlá do Latinskej Ameriky

Volvo Trucks dodala osem ťažkých elektrických vozidiel zákazníkom v Brazílii, Chile a Uruguaji. Tieto objednávky predstavujú prvé predaje bezemisných kamiónov Volvo Trucks do Latinskej Ameriky.

Volvo Trucks pokračuje v expanzii na nové trhy so svojimi batériovými elektrickými kamiónmi. Firma dodala prvé ťažké elektrické kamióny do Latinskej Ameriky, pričom vozidlá smerujú k zákazníkom v Brazílii, Chile a Uruguaji. Týmto Volvo Trucks dodala elektrické kamióny zákazníkom na šiestich kontinentoch a v 45 krajinách.

Volvo Trucks Electric Latinská Amerika
Foto: Volvo Trucks

Rastúci záujem v Latinskej Amerike

Aj medzi dopravnými spoločnosťami v týchto krajinách podľa švédskej značky rastie záujem o prechod na udržateľnejšie zdroje pohonu, čo dokazujú aj tieto objednávky. Brazília je pre Volvo Trucks dôležitým trhom, v roku 2022 tu firma dodala zákazníkom 26 159 vozidiel.

„Mnoho dopravcov v Latinskej Amerike má veľké ambície v oblasti nulových emisií pri preprave kamiónmi. Sme veľmi hrdí a nadšení, že si nás naši zákazníci vybrali, keď začínajú svoju cestu k elektrifikácii. Veríme, že čoskoro budú nasledovať ďalšie prepravné spoločnosti,“ hovorí Wilson Lirmann, prezident spoločnosti Volvo Trucks Latinská Amerika.

Foto: Volvo Trucks

V Brazílii začne spoločnosť Reiter Log, ktorá je jedným z najväčších logistických operátorov v krajine, používať päť vozidiel Volvo FM Electric na rôznych trasách. Kamióny budú prenajaté prostredníctvom služieb Volvo Financial Services. V Chile začali dve spoločnosti – SQM a El Libertador – používať po jednom vozidle Volvo FH Electric. V Uruguaji bude Volvo FM Electric používať spoločnosť Bitafal. Elektrické verzie kamiónov Volvo FH a Volvo FM môžu operovať s celkovou hmotnosťou 44 ton. Kamióny môžu mať dojazd až 300 kilometrov na jedno nabitie.

Kompletná elektrická ponuka

Volvo Trucks bola prvým globálnym výrobcom, ktorý začal v roku 2019 sériovú výrobu elektrických kamiónov. Dnes má firma širokú ponuku elektrických vozidiel, ktoré zahŕňajú celkom šesť elektrických modelov schopných zvládnuť rôzne druhy prepravných úloh vrátane mestského rozvozu a zberu odpadu, regionálnej prepravy a stavebných prác. Volvo Trucks si stanovila za cieľ, aby do roku 2030 bola polovica (50 %) jej celosvetových predajov nových kamiónov tvorená elektrickými nákladnými vozidlami.

Aktuálne
Prečítajte si aj