30.1 C
Bratislava
štvrtok, 18 júla, 2024
46 300 1 430 18 600

Spolu 38 vozidiel QUANTRON QHM BEV pre HAMA Trucks

Nemecká spoločnosť QUANTRON AG, ktorá sa zameriava na udržateľnú osobnú a nákladnú dopravu, oznámila podpis nového kontraktu s firmou HAMA Trucks, sídliacou v Augsburgu. Tá si objednala 38 batériových elektrických ťažkých úžitkových vozidiel QUANTRON QHM BEV v celkovej hodnote 16 miliónov eur. Prvá dodávka je naplánovaná na koniec tohto roka.

Objednané vozidlá sú modely QUANTRON QHM BEV s batériami s kapactiou 450 kWh a dojazdom 300 km. Dodávka bude pozostávať z ťahačov aj podvozkov určených pre výmenné nadstavby. Všetky vozidlá sú vybavené aerodynamickým balíkom, špeciálne vyvinutým spoločnosťou QUANTRON pre dosiahnutie dlhšieho dojazdu.

QUANTRON QHM BEV vďaka podpore štátu

Kúpu 38 vozidiel finančne podporilo Nemecké spolkové ministerstvo dopravy a digitálnej infraštruktúry (BMVD). Zákazník profituje priamo z 80 % dotácie z BMDV a zároveň získava financovanie so zahrnutou zmluvou o údržbe počas dohodnutého obdobia prostredníctvom zmluvy o prenájme a servise.

„Sme hrdí na to, že môžeme vstúpiť do tohto partnerstva so spoločnosťou QUANTRON. Batériové elektrické ťahače nám umožňujú ponúknuť našim zákazníkom trvalo udržateľné dopravné riešenia. V dôsledku toho môžeme pomôcť znížiť dopad na životné prostredie v sektor mobility,“ povedal výkonný riaditeľ HAMA Trucks Harald Mayer.

Zakladateľ a výkonný predseda spoločnosti Quantron AG Andreas Haller považuje túto dodávku nákladných vozidiel za ďalší krok v misii jeho spoločnosti propagovať trvalo udržateľnú mobilitu a podporovať riešenia šetrné k životnému prostrediu v sektore dopravy.

Aktuálne
Prečítajte si aj