10.3 C
Bratislava
piatok, 19 apríla, 2024
46 300 1 430 18 600

QUANTRON chce dostať vodíkové kamióny na severské cesty

Poskytovateľ bezemisných riešení pre osobnú a nákladnú dopravu Quantron AG a nórsky producent zeleného vodíka a prevádzkovateľ vodíkových čerpacích staníc Norwegian Hydrogen, oznámili 5-ročnú strategickú spoluprácu. Jej cieľom je propagovať vodíkové ťažké nákladné vozidlá v celom severskom regióne, do ktorého patrí Nórsko, Island, Švédsko, Fínsko a Dánsko.

Najnovšia generácia vodíkového ťahača QUANTRON QHM FCEV ponúkne podľa výrobcu v závislosti od potrieb zákazníkov dojazd až do 1 500 km. Ako preferovaného partnera pre tankovanie vodíka si QUANTRON na severe Európy vybral spoločnosť Norwegian Hydrogen. Tá sa pridala do jeho aliancie Clean Transportation Alliance. Čerpacie stanice zeleného vodíka bude pre Norwegian Hydrogen zastrešovať novovzniknutá dcérska spoločnosť VIREON AS. QUANTRON touto spoluprácou dokáže poskytnúť službu „Qunatron ako servis“ (QaaS).

„QUANTRON je v procese nastavovania nových štandardov v bezemisnej preprave ľudí a nákladu. Našim cieľom je poskytnúť obsiahlu ponuku riešení, ktoré nezahŕňajú iba samotné vozidlá, ale tiež dodávky energie a nevyhnutnú infraštruktúru. V Norwegian Hydrogen sme našli excelentného partnera pre dosiahnutie našich cieľov v nordickom regióne,“ hovorí výkonný ridaiteľ QUANTRON-u Michael Perschke. Norwegian Hydrogen chce stavať sieť vodíkových čerpacích staníc pozdĺž hlavných transportných koridorov naprieč celým regiónom.

Aktuálne
Prečítajte si aj