28 C
Bratislava
piatok, 19 júla, 2024
46 300 1 430 18 600

Skupina C.S.CARGO dokončila akvizíciu NAD – RESS Senica

Dopravná a logistická skupina C.S.CARGO dokončila akvizíciu takmer 82 % spoločnosti NAD – RESS Senica a.s. Popredný hráč v oblasti chladiarenskej distribúcie a zákazníckeho servisu v segmente FMCG na Slovensku tak má nového väčšinového majiteľa.

Skupina C.S.CARGO týmto krokom posilnila svoju pozíciu na slovenskom trhu a rozširuje tak svoje kapacity v oblasti špecializovaných prepravných služieb. NAD – RESS Senica a.s. sa v priebehu rokov vypracovala na jedného z popredných poskytovateľov logistických služieb na slovenskom trhu, ktorý sa špecializuje na široké spektrum činností.

Ťahače Mercedes vo farbách NAD - RESS Senica
Foto: C.S.CARGO

Popredný poskytovateľ služieb v FMCG

Tie zahŕňajú komplexné riešenia od distribúcie chladeného tovaru cez medzinárodnú kamiónovú dopravu a zákaznícky servis v segmente FMCG až po colné služby. Senická dopravná spoločnosť disponuje flotilou 212 vozidiel, medzi ktorými prevažujú značky Mercedes a Volvo.

NAD – RESS Senica a.s. do svojich procesov aktívne zapracováva aj environmentálne aspekty, snaží sa minimalizovať svoju ekologickú stopu a prispieva k rozvoju udržateľnejších logistických operácií. V tomto smere nadväzuje nan rovnaké ciele, aké si stanovila C.S.CARGO, teda zlepšiť environmentálnu udržateľnosť svojich služieb.

Ťahače Volvo vo flotile NAD - RESS Senica
Foto: C.S.CARGO

Akvizícia NAD – RESS Seniiica posiilní postavenie

Generálny riaditeľ skupiny C.S.CARGO Aleš Willert vníma začlenenie NAD – RESS Senica a.s. do ich skupiny ako príležitosť na posilnenie aktivít, ppredovšetkým na slovenskom trhu. „Táto akvizícia nám zabezpečí rozšírenie nášho portfólia o špeciálne zariadenia na distribúciu chladeného tovaru, čo nám umožní lepšie reagovať na požiadavky zákazníkov a ponúkať komplexnejšie služby. Okrem toho nám toto spojenie umožní využiť prevádzkové synergie, ktoré zvýšia efektivitu a konkurencieschopnosť nášho podnikania,“ hovorí Willert.

Sídlo NAD - RESS Senica
Foto: C.S.CARGO

K akvizícii sa vyjadril aj jediný akcionár NAD – RESS Senica a.s. Pavol Halabrín. Ocenil fakt, že firma sa stáva súčasťou skupiny C.S. CARGO. „Toto spojenie nám otvára nové možnosti rastu a inovácií v našom odvetví. Vďaka spoločným zdrojom a technológiám môžeme zvýšiť efektivitu a naďalej poskytovať naše služby vo vysokej kvalite,“ povedal Halabrín.

Skupina C.S.CARGO diverzifikovala podnikanie

Skupina C.S.CARGO pôsobí prostredníctvom svojich dcérskych spoločností v stredoeurópskom regióne (Česká republika, Slovensko a Poľsko) a je jedným z popredných stredoeurópskych poskytovateľov cestnej, leteckej a námornej dopravy vrátane komplexných logistických a colných služieb. Portfólio zákazníkov skupiny tvoria spoločnosti z viacerých priemyselných odvetví (automobilový priemysel, potravinársky priemysel, stavebníctvo, elektronika a maloobchod a balenie).

Aktuálne
Prečítajte si aj