27.2 C
Bratislava
utorok, 25 júna, 2024
46 300 1 430 18 600

C.S. Cargo prevezme kontrolu v NAD-RESS Senica

Protimonopolný úrad Slovenskej republiky (PMÚ) 17. mája schválil získanie nepriamej výlučnej kontroly CS CARGO Holding a.s. nad spoločnosťou NÁKLADNA AUTOMOBILOVÁ DOPRAVA – RESS Senica, a.s., známou pod skratkou NAD – RESS Senica, a.s.

C.S. CARGO, ktorá formálne patrí do holdingu s názvom CARGO Holding, je českou holdingovou spoločnosťou zastrešujúcou viaceré firmy podnikajúce v oblastiach cestnej dopravy, zasielateľstva a logistických služieb na Slovensku, v Českej republike a v Poľsku.

NAD – RESS Senica v českých rukách

Českú dopravnú firmu riadi bývalý manažér PPF Jan Blaško. V senickej dopravnej firme získa výlučnú kontrolu. PMÚ totiž po preskúmaní žiadosti rozhodol, že zlúčenie nespôsobuje obavy z narušenia hospodárskej súťaže a vydal rozhodnutie bez odôvodnenia. Právoplatnosť nadobudlo 21. mája.

Majiteľmi NAD – RESS Senica boli doteraz podnikatelia, ktorí okrem iného vlastnia aj futbalový klub Spartak Myjava. NAD – RESS Senica vznikla v roku 1997 a jej hlavným podnikaním je cestná nákladná doprava. Jej akcionárom a predsedom predstavenstva je Pavel Halabrín, generálnym riaditeľom a členom predstavenstva je Pavol Kosík.

C.S. Cargo vznikla v roku 1995 v českom Jičíne. Poskytuje cestnú, leteckú a námornú dopravu, vrátane komplexných logistických a colných služieb. Súčasťou CS Cargo Holding, ktorá sídli v Prahe, je okrem materskej spoločnosti C.S. Cargo aj C.S. Cargo Services, C.S. Cargo Slovakia v Bratislave, C.S. Cargo Poland a Pumr & Ryba, Transport – Spedition.

Celé rozhodnutie zverejnil Protimonopolný úrad SR na svojom webe.

Aktuálne
Prečítajte si aj