27.5 C
Bratislava
streda, 24 júla, 2024
46 300 1 430 18 600

Servis značky MAN v Prešove sa rozrastie

V MAN Truck & Bus Slovakia si pre rok 2023 naplánovali viacero investícií. Jednou z nich je rozšírenie nového servisu v Prešove. To sa slávnostné začalo položením symbolického základného kameňa. Investícia za približne pol milióna eur prinesie nové objekty, brzdovú stolicu, umyváreň pre nákladné vozidlá a autobusy či viac parkovacích priestorov pre zákazníkov aj zamestnancov servisu.

Rozširovanie servisu v Prešove nadväzuje na snahu MAN Slovakia vylepšovať úroveň služieb pre zákazníkov. Stavbu bude realizovať EUROVIA, a.s. a odovzdanie diela je naplánované už na september 2023. Súčasťou rozširovania bude nová brzdová stolica a umyváreň pre nákladné vozidlá a autobusy, vďaka dvom veľkoobjemovým kontajnerom sa rozšíria skladovacie kapacity pre náhradné dielce a pribudne priestor na skladovanie odpadu.

Takto bude prešovský servis vyzerať po dokončení stavby (Foto: MAN Slovakia)

Polmiliónová investícia do rozšírenia

„Z obytných kontajnerov vytvoríme vrátnicu a miestnosť pre vodičov. Okrem toho vznikne nová parkovacia plocha pre zákazníkov, ktorí prichádzajú do servisu, ale i pre nové vozidlá, respektíve jazdené vozidlá z ponuky TOP Used,“ hovorí Jiří Sedláček, vedúci vlastných servisov MAN v ČR a SR. Súčasťou projektu je tiež nové parkovisko pre zamestnancov. V nasledujúcom kroku sa počíta s pristavaním ďalšej haly.

Slávnostné poklepanie rozšírenia servisného centra na Petrovianskej (zľava: Ján Zápotocký, hl.stavbyvedúci EUROVIA Sk, Marek Reisinger, riaditeľ závodu Prešov EUROVIA SK, Jan Kohlmeier – konateľ spolčnosti MAN Truck & Bus Slovakia, Jiří Sedláček – vedúci vlastných servisov MAN, Jan Šnajdr – vedúci predaja nových vozidiel, Patrik Kokavec, prevádzkovo-obchodný námestník EUROVIA SK). Foto: MAN Slovakia

Nový servis MAN v Prešove na Petrovianskej bol uvedený do prevádzky začiatkom novembra 2021. Ide o druhý vlastný servis MAN na Slovensku. Medzi zákazníkmi si podľa značky stihol vybudovať dobré meno, tešia sa aj z jeho dobrej dostupnosti, pri hlavnom ťahu z Košíc. Servisná hala s troma prejazdnými stanovišťami, z ktorých dve sú vybavené montážnymi jamami (s dvoma 20-tonovými zdvihákmi), zaberá 410 m2 a dá sa v nej opravovať naraz až 6 vozidiel. Technické vybavenie servisu, diagnostické zariadenia aj náradie zodpovedá najnovším štandardom MAN. Celková plocha areálu servisu je 11 692 m2. Od mája 2022 sa v novom servise pracuje na dve zmeny, aby mohol byť otvorený od 7:00 ráno až do 20:00 večer.

Aktuálne
Prečítajte si aj