23.6 C
Bratislava
štvrtok, 23 mája, 2024
46 300 1 430 18 600

Scania otvorila nový servis v Žiline

Scania dlhodobo modernizuje svoju servisnú sieť a po Budči, ktorá svojho času priniesla prelomové technológie a ekologické riešenia, teraz štafetu preberá nový servis Scania Žilina. Nové žilinské servisné stredisko je najmodernejšie svojho druhu na celom Slovensku.

Doterajší žilinský servis Scanie nepatril k najmladším, sťahovanie do úplne nových priestorov preto prichádza ako logický krok v snahe zlepšovať služby pre zákazníkov. „Preto sme sa rozhodli presťahovať sa v Žiline z už nevyhovujúcich priestorov do nových. Nový servis v areáli CT Park pri žilinskom letisku ponúkne výrazne lepšie podmienky na opravu áut aj odpočinok vodičov,“ vysvetľuje riaditeľ Scania Slovensko Jozef Kozub.

Foto: Scania Slovakia

Servis Scania Žilina v nových priestoroch

Nová budova servisu Scania Žilina má plochu 2400 m2, z čoho viac ako 1300 m2 sú priestory určené priamo na opravy vozidiel. Servis má osem servisných pozícií, diagnostickú halu a špeciálne zariadenia na vyrovnávanie rámov havarovaných ťahačov a návesov. Je tu dokonca aj školiaca miestnosť, ktorá okrem iného poslúži pre študentov pripravujúcich sa na povolanie mechanika. V okolí servisu je 12 000 m2 odstavných plôch pre vozidlá čakajúce na odovzdanie zákazníkovi alebo servis.

Žilinský servis je schopný servisovať aj vozidlá poháňané skvapalneným alebo stlačeným zemným plynom (LNG, CNG) a v budúcnosti sa tu budú môcť opravovať tiež elektrické Scanie. Rovnako ako ostatné servisy na Slovensku bude aj nový servis v Žiline otvorený sedem dní v týždni. Pre vodičov je pripravená miestnosť s možnosťou odpočinku počas servisu vozidla a nechýbajú ani sprchy.

Foto: Scania Slovakia

Podľa Jozefa Kozuba vyberali v Scanii pre žilinský servis strategické umiestnenie, preto padla voľba na križovatku cestných ťahov na Poprad, Poľsko, českú Ostravu a Bratislavu. „Vodiča určite poteší aj komfortný príchod po širokej komunikácii,“ dodáva riaditeľ Scanie SLovensko.

Budova s najmodernejšími štandardami

Nové servisy Scania buduje tak, aby plnili prísne požiadavky na udržateľnosť. Švédska firma sa totiž zaviazala, že do roku 2025 zníži emisie z vlastnej prevádzky oproti roku 2015 o polovicu. Servisu v Žiline má preto budovu vybavenú účinnými tepelnými čerpadlami a je pripravená na inštaláciu solárnych panelov, ktoré by sa na jej streche mali objaviť ešte počas tohto roku.

Nízku emisnú stopu zabezpečuje aj to, že spoločnosť má po celom Slovensku zazmluvnené dodávky výhradne zelenej elektriny. Inštalácia solárnych panelov teda pomôže väčšej energetickej sebestačnosti budovy.

Scania Žilina najmodernejšia na Slovensku

Dôkazom udržateľnosti servisu v Žiline je napokon aj certifikácia BREEAM, ktorá hodnotí udržateľnosť budov. Zohľadňuje napríklad energetickú náročnosť, aj s ohľadom na použité materiály, zdravie pracujúcich alebo nakladanie s vodou a odpadmi. Nový servis dostal energetický štítok úspornej kategórie A.

„Žilina je aktuálne naším najmodernejším a najudržateľnejším servisom na celom Slovensku. Verím, že výsledok ocenia všetci: naši zákazníci, zamestnanci aj ľudia a príroda v okolí,“ hovorí Jozef Kozub.

Aktuálne
Prečítajte si aj