5.6 C
Bratislava
streda, 17 apríla, 2024
46 300 1 430 18 600

MAN pridáva ďalšie modely Individual Lion S

Po minuloročnom uvedení modelu novej generácie ťahačov MAN TGX Individual Lion S prišli pozitívne ohlasy vodičov, majiteľov firiem aj expertov na dizajn. Zaujal ich originálnymi úpravami na kabíne aj v jej interiéri, za ktoré spolu s vanom TGE Individual Lion S získal prestížne dizajnérske ocenenie Red Dot Design Award. Mníchovský výrobca chce teraz na tieto úspechy nadviazať a v projekte špeciálnych úprav pokračuje modelom TGS Individual Lion S.

Minulý rok predstavený model TGX Individual Lion S je vlajkovou loďou flotily MAN a objednať si ho môžete iba s najväčšími kabínami GM alebo GX a s motormi D38 s výkonom 540, 580 resp. 640 k alebo motorom D26 s výkonom 520 k. Teraz získavajú možnosť unikátnej individualizácie aj zákazníci využívajúci rad vozidiel MAN TGS, teda stavebníci, lesníci, prepravcovia recyklovateľných materiálov ale aj priaznivci expedičných off-roadov. Špeciálne prvky dizajnu a výbavy sú k dispozícii pre kabíny NN, TN a TM, avšak iba v kombinácii s trojdielnym oceľovým nárazníkom a novým 6-valcovým motorom D26 s výkonom 520 k. Novinkou sú laky Lion S Red a Lion S Black.

Zaujme na prvý pohľad

Individual Lion S TGX alebo TGS, zvonku hneď upúta pozornosť elegantné vyhotovenie masky chladiča v čiernej farbe s chrómovými lamelami a červenými linkami, ktoré nahrádzajú štandardný antracitovo sivý plast. Pôsobivá je aerodynamicky optimalizovaná slnečná clona s nálepkou Lion S. Bočné usmerňovače vzduchu na dlhých kabínach TN, TM a GX zvýrazňuje červená farba pre vozidlá lakované na čierno alebo lesklá čierna pre všetky ostatné farby. Kryty zrkadiel majú karbónový vzhľad a nechýba symbol leva. Oceľové ráfy dostali lesklú čiernu povrchovú úpravu, hliníkové sú vybavené ozdobnými krytmi kolies a matíc z nehrdzavejúcej ocele.

Interiér kabín TGX a TGS s výbavou Individual Lion S kombinuje podľa výrobcu eleganciu a komfort, no je zároveň robustný. Športový nádych umocňujú červené bezpečnostné pásy, červené prešívanie aj aplikácie na multifunkčnom koženom volante, otvoroch vetrania aj na poťahoch sedadiel, na ktorých opäť nechýba motív leva. V modeli TGX má červené prešívanie aj rohož na tuneli motora. K exkluzívnej výbave patrí emblém MAN Individual či reflexná vesta s logom Lion S. Po otvorení dverí sa na zemi vedľa kabíny svetlom premietne logo Lion S. Pre absolútnych ultras fanúšikov MAN je pre lôžko k dispozícii posteľná bielizeň v dizajne Lion S. Emblémy MAN Individual na kabíne aj v jej vnútri vodičovi vždy pripomínajú, že šoféruje exkluzívny MAN.

Bohatá ponuka voliteľnej výbavy

Voliteľným prvkom do dlhých kabín TN, TM a GX je televízor s plochou 22-palcovou obrazovkou nainštalovaný na bočnej stene. Vodič môže počas oddychu na lôžku voliť programy pomocou diaľkového ovládača. K dispozícii sú aj ďalšie opcie z ponuky MAN Individual, ako napríklad zostava skriniek na zadnej stene, ak nie je potrebné horné lôžko. Celá zostava má objem úložných priestorov až 1 400 litrov. V ponuke nechýba ani kuchynská výbava s mikrovlnkou a kávovarom.
Špeciálne úpravy modelov MAN TGS a TGX sa vykonávajú v stredisku MAN Truck Modification v Mníchove a vo Wittlichu. Po dokončení rozšírenia výrobného závodu v poľskom Krakove sa budú v budúcnosti vykonávať aj tam.

Dominantná červená

Zákazník si môže pri konfigurácii vybrať medzi chróm a čiernu farbou. Ak sa rozhodne pre nový balík prvkov v matnej čiernej, získa unikátne vyzerajúce vozidlo, za čo môžu predovšetkým čierne dielce kontrastujúce s novou červenou farbou pre Lion S. V matne čiernom vyhotovení masku chladiča a lamely zvýrazňujú červené linky, ktoré oživujú aj slnečnú clonu. Matne čierne sú tiež typové označenia na dverách, schodíky na boku podvozka aj čierno lakované palivové nádrže. K exteriérovému balíku v matnej čiernej dostane zákazník ako bonus strešnú rampu pre prídavné reflektory.

Trio dopĺňa TGE

MAN doprial individualizáciu aj najmenšiemu modelu zo svojej ponuky – dodávke TGE. Charakterizujú ju elegantné dizajnové prvky, pričom pozornosť upúta lemovanie z nehrdzavejúcej ocele nad evidenčným číslom, štýlové červené linky pod maskou chladiča, na vonkajších zrkadlách a na bokoch karosérie. Červený lak brzdových strmeňov vyniká v kontraste s čiernymi hliníkovými ráfmi. Kryty zrkadiel s karbónovým vzhľadom zdobí logo MAN – lev a skvelý vizuálny dojem pokračuje v kabíne. Nejde však len o potešenie pre oči. Do popredia kládli dizajnéri skutočný komfort. Vodič a spolujazdec sedia na kvalitných kožených sedadlách s červeným prešívaním a levom vyšitým červenou niťou. Rovnako ako pri nákladných vozidlách, červené dizajnové akcenty ozvláštňujú volant, výduchy ventilácie aj podlahové rohože aj v tejto unikátnej dodávke. Priestor pre nohy aj odkladacie schránky v obidvoch dverách dostali LED osvetlenie.

Aktuálne
Prečítajte si aj