28 C
Bratislava
piatok, 19 júla, 2024
46 300 1 430 18 600

Nové označenie pre návesy Schmitz Cargobull S.CF

Schmitz Cargobull zmenil názvy kontajnerových návesov Schmitz Cargobull S.CF, aby zdôraznil ich individuálny účel. Pre zákazníkov špecializujúcich sa na intermodálnu dopravu tak v Európe poskytuje štyri kontajnerové návesy S.CF na prepravu kontajnerov veľkostí od 20′ do 45′ stôp.

S.CF ALLROUND 20-45 je navrhnutý pre univerzálne použitie a môže byť použitý pre všetky veľkosti kontajnerov od 20′ do 45′ stôp (predtým „S.CF EURO“). Podvozok S.CF LIGHT 40/45 je špeciálne navrhnutý na prepravu 40′ a 45′ kontajnerov vďaka jeho nízkej vlastnej hmotnosti (predtým „S.CF EURO LIGHT“).

Novinky na prepravu kontajnerov

Dva kontajnerové návesy Schmitz Cargobull S.CF DOCK 20/40 (predtým „S.CF LX“) a S.CF DOCK+ 20-40 (predtým „S.CF MX“) sú navrhnuté pre použitie v prístave. Plus znamená dodatočnú 20′ palcovú stredovú pozíciu. Všetky podvozky sú charakteristické jednoduchou obsluhou, nízkymi nárokmi na údržbu a vysokou kvalitou.

Návesy prešli aj faceliftom. Pre lepšiu manipuláciu a moderný dizajn sa vynovil bočný nárazník a nový podnárazník, ktorý si firma vyvinula interne. Zadné predĺženie, ktoré je teraz tlmené škrtiacimi ventilmi, prispieva k pohodlnejšej manipulácii a funkčnosti a znižuje aj riziko zranenia.

Efektívnejšia obsluha Schmitz Cargobull S.CF

Moderné a inovatívne nálepky s informatívnymi piktogramami uľahčujú obsluhu, robia ju rýchlejšou a intuitívnejšou. QR kódy na podvozku odkazujú na videá, v ktorých je jasne vysvetlená obsluha (napr. zadné predĺženie, podnárazník, uzamykanie kontajnera, predné predĺženie atď.). Plán naloženia umožňuje užívateľom na prvý pohľad vidieť správne umiestnenie kontajnera na náves Schmitz Cargobull S.CF, čo pomáha predchádzať meškaniam pri nakládaní.

Všetky kontajnerové návesy sú už z výroby vybavené systémom telematiky prívesov TrailerConnect® a systémom monitorovania tlaku v pneumatikách (TPMS), ktorý bude čoskoro povinný. Vďaka horúcemu zinkovaniu sú kontajnerové návesy robustné a odolné voči korózii.

S.CF ALLROUND 20-45 s nezávislým generátorom

Kontajnerový náves Schmitz Cargobull S.CF ALLROUND 20-45 môže byť voliteľne vybavený generátorom priamo zo závodu. Ten zabezpečuje, že elektricky poháňané chladiace zariadenie na kontajneri má nezávislý zdroj energie na niekoľko dní. Vďaka nemu môže byť teplotne kontrolovaný náklad prepravovaný nezávisle od externých zdrojov energie.

Schmitz Cargobull spolupracuje so svojím partnerom, spoločnosťou Genmark B.V., jedným z popredných výrobcov generátorových súprav, ktorý má stabilnú servisnú sieť v Európe. Generátor UM5 je špeciálne prispôsobený pre S.CF ALLROUND 20-45 a zvyšuje svetlú výšku na trhu o približne 30 cm. Chránená inštalačná pozícia minimalizuje riziko poškodenia.

Aktuálne
Prečítajte si aj