27.2 C
Bratislava
utorok, 25 júna, 2024
46 300 1 430 18 600

IVECO zabezpečí turné pre legendárnu Metallicu

Spoločnosť IVECO sa zapojila do európskej časti svetového turné M72 World Tour kapely Metallica. V rámci spolupráce poskytne nízkoemisnú dopravu pomocou vozidiel na zemný plyn, elektrické batérie a 100 % HVO (hydrostaticky spracovaný olej).

Vozový park bude poháňaný nízkouhlíkovými palivami od spoločnosti Shell, ktorá poskytne svoju európsku sieť čerpacích staníc. IVECO vyrobilo aj imitovanú sériu 72 ťažkých nákladných vozidiel s exkluzívnym dizajnom inšpirovaným kapelou Metallica. Tieto vozidlá budú vybavené špičkovými technológiami a funkciami, ktoré sú prispôsobené na podporu turné.

Ekologické ťahače IVECO s polepom Metallica
Foto: IVECO

Podpora vodičov a špeciálne aktivity

IVECO si váži a podporuje vodičov nákladných vozidiel aj prostredníctvom rôznych aktivít, vrátane špeciálnej súťaže, kde budú mať vodiči možnosť ukázať svoj talent spojený s hudbou kapely Metallica. Pre zákazníkov a zamestnancov skupiny IVECO bolo vyčlenených viac než 1 400 vstupeniek na koncerty, aby si mohli vychutnať jedinečný zážitok v rámci IVECO Village na rôznych miestach.

IVECO sa pripája k Metallice na európskej časti ich turné s cieľom znižovať emisie CO2 a podporovať komunity, v ktorých sa koncerty konajú, prostredníctvom udržateľných opatrení. Okrem nákladných áut poskytne minibusy na zemný plyn, elektrinu a 100 % HVO na logistiku personálu a koncertného vybavenia kapely.

Tour Metallica s podporou IVECO
Foto: IVECO

IVECO a Metallica na turné

Luca Sra, prezident divízie nákladných vozidiel skupiny IVECO Group povedal, že sa tešia z možnosti vyraziť na cestu spoločne s Metallicou. „Naše vozidlá s alternatívnym pohonom poháňané nízkouhlíkovými palivami Shell prispievajú k zníženiu uhlíkovej stopy kapely na európskych koncertoch jej turné M72,“ hovorí Sra.

Metallica sa vyjadrila, že IVECO im predstavilo svoju víziu tohto projektu a svoj zámer zmeniť budúcnosť dopravy a znížiť emisie uhlíka. „Spoločne budeme môcť prispieť k záväzku skupiny IVECO dosiahnuť do roku 2040 nulové čisté emisie uhlíka,“ píše sa v stanovisku kapely.

Udržateľná flotila pre turné

Vozový park pre európsku časť turné bude tvoriť 10 ťažkých vozidiel IVECO S-Way na zemný plyn a 4 vozidlá IVECO S-Way na HVO, ktoré budú využívané na prepravu vybavenia kapely. Na ďalšiu logistiku a predvádzanie flotily budú využité 2 vozidlá IVECO S-eWay (prvé plne elektrické ťažké nákladné vozidlá vyrobené spoločnosťou IVECO), 2 vozidlá IVECO S-Way LNG a jedno vozidlo IVECO S-Way poháňané HVO. V záverečných fázach turné sa k vozovému parku pridá aj elektrický kamión s palivovými článkami. Kyvadlovú dopravu pre posádku kapely zabezpečia mikrobusy eDaily a autobus Evadys.

Nápis Metallica na ťahači IVECO
Foto: IVECO

Časť flotily nákladných vozidiel IVECO S-Way na turné bude poháňaná palivom Shell Renewable Diesel a Shell BioLNG. Tieto palivá ponúkajú zníženie emisií CO2 počas životného cyklu vozidla v porovnaní s tradičnými fosílnymi palivami. Shell BioLNG umožňuje prechod z LNG bez potreby zmeny infraštruktúry alebo zariadení, čím poskytuje okamžité riešenie pre dopravné spoločnosti zamerané na znižovanie uhlíkovej stopy.

Dizajn inšpirovaný Metallicou

IVECO navrhlo pre svoj vozový park špeciálnu edíciu s dizajnom inšpirovaným albumom „72 Seasons“ od kapely Metallica. Tento jedinečný dizajn kombinuje elegantnú čiernu farbu so žiarivo žltými akcentmi a ikonickým logom Metallica na prednej mriežke.

IVECO zameralo svoje aktivity aj na podporu vodičov nákladných vozidiel. V rámci partnerstva s kapelou Metallica budú organizované súťaže pre vodičov všetkých značiek, ktorí budú môcť zaslať videá svojich vystúpení na hudbu kapely Metallica. Výhercovia získajú vstupenky na koncerty a ďalšie ceny. Digitálny nástroj MY METALLICA TRUCK umožní fanúšikom vytvárať personalizované pozadia s motívmi kapely Metallica.

IVECO vyčlenilo viac než 1 400 vstupeniek pre svojich klientov a zamestnancov, aby sa mohli zúčastniť koncertov a zažiť jedinečný zážitok v rámci IVECO Village. Tento areál bude prispôsobený štýlu a farbám kapely Metallica.

Ťahač z limitovanej série IVECO Metallica
Foto: Metallica
ZdrojIVECO
Aktuálne
Prečítajte si aj