5.6 C
Bratislava
streda, 17 apríla, 2024
46 300 1 430 18 600

Ginaf testoval bezdrôtové nabíjanie vo Švédsku

Izraelskej spoločnosti Electreon a holandskému Ginafu sa podarilo plne integrovať systém bezdrôtového nabíjania Electreon do 50-tonového nákladného auta. Vďaka tomuto kroku sa automaticky a bezdrôtovo nabíja na prvej verejnej elektrickej ceste vo švédskom Gotlande. Výhodou je možnosť nabíjať či už počas jazdy, zastavenia alebo počas parkovania.

Integrácia technológie Electreon do elektrického nákladného vozidla GINAF je dôležitým krokom k doprave s nulovými emisiami. Systém bezdrôtového nabíjania odstraňuje obmedzenia dojazdu a znižuje prevádzkové náklady elektromobilov. Spoločnosť so sídlom vo Veenendaal v Holandsku sa zameriava na vývoj a výrobu špeciálnych vozidiel na podvozkoch značiek DAF a Mercedes-Benz, ako je napríklad prestavba alebo modernizácia na elektrický pohon. V tomto prípade ide o elektrický Ginaf GE2121, modifikáciu DAF XF.

Elektrická súprava prešla rôznymi testami na stacionárnej bezdrôtovej nabíjacej stanici Electreon a s dynamickým nabíjaním počas jazdy na bezdrôtovej elektrickej diaľnici. Projekt sa ukazuje ako vhodná alternatíva pre dopravné spoločnosti, ktoré chcú využívať nákladné vozidlá s hmotnostnou triedou od 7 do viac ako 50 ton.

Foto: Ginaf

Electreon a Ginaf čoskoro pridajú riešenia pre trh s náhradnými dielmi pre statické a dynamické nabíjanie založené na podvozku DAF alebo Mercedes-Benz. Obe spoločnosti navyše spojili svoje sily so švédskou spoločnosťou REARQ, ktorá sa špecializuje na riešenia pre obehové hospodárstvo. Cieľom je opätovné použitie vozidiel so spaľovacím motorom ich premenou na elektrické vozidlá.

ZdrojGinaf
Aktuálne
Prečítajte si aj