30.1 C
Bratislava
štvrtok, 18 júla, 2024
46 300 1 430 18 600

Ford Trucks už pôsobí na 48 trhoch, pribudol sever Európy

Výrobca nákladných vozidiel Ford Trucks pokračuje v strategickom raste v Škandinávii, konkrétne v Dánsku. Postupne tak napĺňa svoj cieľ expandovať do celej Európy. Po strednej, východnej a západnej Európe je Dánsko prvým trhom na severe Európy. Celkový počet trhov pôsobenia sa tým zvýšil na 48.

Ford Trucks deklaruje svoje 60-ročné skúsenosti v oblasti ťažkých nákladných vozidiel, vďaka ktorým značka podľa vlastných slov úspešne prerazila na náročnom Európskom trhu. Vstupom do Dánska pokračuje v projekte svojej globálnej expanzie.

Ford Trucks začal expanziu na trhoch východnej a strednej Európy. Nasledovalo zahájenie činnosti v Španielsku, Portugalsku, Taliansku, Belgicku, Luxembursku, nasledované vstupom na najväčšie európske trhy – vo Francúzsku a v Nemecku. V roku 2022 sa otvorili pobočky v Rakúsku, Albánsku a Estónsku a teraz značka vstupuje cez Dánsko na škandinávsky trh. Na dánskom trhu bude značku zastupovať spoločnosť FTD A/S.

„Dánsky trh sa vyznačuje vysokou kvalitou a vysokými požiadavkami na služby v oblasti ťažkých nákladných vozidiel. Sme presvedčení, že našej značke poskytne významné príležitosti, a sme veľmi radi, že môžeme spolupracovať so spoločnosťou FTD A/S, jednou z popredných firiem s množstvom skúseností v tomto odvetví. Naším cieľom je v spolupráci s partnermi vytvoriť hodnotu pre nových zákazníkov prostredníctvom našich produktov a služieb, najmä medzinárodne oceneného modelu F-MAX,“ povedal viceprezident spoločnosti Ford Trucks Emrah Duman.

Aktuálne
Prečítajte si aj