24 C
Bratislava
streda, 26 júna, 2024
46 300 1 430 18 600

Dopravcovia môžu bezplatne prevádzať fakturačnú menu

Pre medzinárodných dopravcov sú faktúry vystavené v rôznych menách každodennou realitou. Väčšie dopravné spoločnosti riešia tento problém založením účtov v cudzej mene, no pre menšie a stredne veľké logistické firmy môže takýto krok priniesť zvýšené náklady.

Vedenie účtu v cudzej mene je totiž často spoplatnené, rovnako ako platby či prevody. Eurowag chcel dopravcom pomôcť s týmto problémom a priniesol službu, ktorá umožňuje prevádzať menu na vystavených faktúrach Eurowagu pomocou niekoľkých kliknutí.

Jednoducho a rýchlo

Služba je dostupná prostredníctvom klientského portálu Eurowag. Prevod fakturačnej meny je možný pri väčšine účtovných dokladov, najčastejšie ide o faktúry za palivo, mýto a ďalšie doplnkové služby, ktoré Eurowag poskytuje, napríklad umývanie. „Klient má u Eurowagu vopred nastavenú menu faktúry. Avšak, ak sa stane, že potrebuje z nejakého dôvodu uhradiť faktúru v inej mene, môže tak urobiť pomocou niekoľkých kliknutí v klientskom portáli,“ vysvetľuje fungovanie služby produktová špecialistka Eurowagu Martina Sedláčková.

Počet konverzií je neobmedzený

Po prihlásení do klientského portálu Eurowag má zákazník možnosť upraviť menu na faktúre. Stačí kliknúť na tlačidlo „Prevod meny“ v prehľade faktúr. Systém ponúka 13 dostupných mien, pričom je k dispozícii aj aktuálny výmenný kurz, odvodený od stredovej hodnoty kurzu Európskej centrálnej banky.

Týmto spôsobom je možné jednoducho porovnať výhodnosť konverzie Eurowagu s konverziou u iných bankových inštitúcií. Klient má tiež možnosť zvoliť si ľubovoľnú pomernú časť fakturovanej sumy, napríklad polovicu vlastnej meny a polovicu cudzej meny. Počet prevodov a objemy konverzie nie sú obmedzené.

Okolo 600 zákazníkov Eurowagu využíva túto službu na mesačnej báze, čo predstavuje približne každého 35. klienta. Najčastejšie ju využívajú zákazníci z krajín mimo eurozóny, ako sú Česko, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko. Služba je automaticky dostupná pri všetkých faktúrach, ktoré majú povolený prevod meny a nevyžaduje žiadne záväzky ani manuálne aktivácie.

Služba prevodu fakturačných mien je pre dopravcov najjednoduchším spôsobom konverzie meny. Ponúka transparentnosť, rýchlosť, používateľskú prívetivosť a najmä úsporu na administratíve a poplatkoch za devízové bankové produkty. Eurowag plánuje v budúcnosti ešte zlepšiť používateľské prostredie, aby orientácia v účtovných dokladoch a prevode mien bola ešte jednoduchšia a prehľadnejšia.

Dostupné mien služby prevodu fakturačných mien (zoradené zostupne podľa objemu vykonaných konverzií) sú:

1. euro (EUR)7. americký dolár (USD)
2. maďarský forint (HUF)8. švajčiarsky frank (CHF)
3. česká koruna (CZK)9. dánska koruna (DKK)
4. nový rumunský lei (RON)10. turecká líra (TRY)
5. poľský zlotý (PLN)11. nórska koruna (NOK)
6. bulharský lev (BGN)12. britská libra (GBP)
ZdrojEurowag
Aktuálne
Prečítajte si aj