16.9 C
Bratislava
nedeľa, 14 apríla, 2024
46 300 1 430 18 600

SPS má nové nabíjacie stanice

Slovak Parcel Service (SPS) má v troch svojich distribučných centrách v Ivanke pri Dunaji, Trnave a Trenčíne šesť nových nabíjacích staníc pre elektromobily. Pokračuje tak vo svojej dlhodobej stratégii ochrany životného prostredia a udržateľnosti.

V rámci stratégie SPS sa modernizuje vozový park, do ktorého pribúdajú elektrické dodávky, a buduje sa aj potrebná infraštruktúra. Prvé nabíjacie stanice boli nainštalované v hlavnej centrále v Ivanke pri Dunaji a v dvoch nových doručovacích centrách v Trnave a Trenčíne.

„Inštalácia nových nabíjacích staníc je ďalším krokom k udržateľnému doručovaniu zásielok a zlepšeniu zelenej infraštruktúry. V tomto trende budeme pokračovať, pretože chceme aj naďalej ponúkať prvotriedne kuriérske služby, ktoré sú priateľské k životnému prostrediu. Aj z tohto dôvodu v nasledujúcich týždňoch vybudujeme nabíjacie stanice pre elektromobily v bratislavskej Petržalke, Strečne, Banskej Bystrici a Budimíre,“ vysvetľuje konateľ Slovak Parcel Service Ján Ťurek.

Na budovaní nabíjacích staníc v okolí doručovacích stredísk spolupracuje SPS so spoločnosťou AgeVolt Slovakia, ktorá sa špecializuje na podobné riešenia. Nabíjacie stanice zvládnu nabíjať dva elektromobily súčasne, pričom jeden port má výkon 22 kW.

„V AgeVolt vnímame elektromobilitu v kontexte každodenného života. Dlhodobo sa usilujeme o to, aby sa elektromobilita stala bežnou súčasťou života ľudí. A preto som veľmi rád, že kuriérsky líder Slovak Parcel Service ide touto cestou a buduje nabíjacie stanice v okolí svojich stredísk. V tejto misii budeme spoľahlivým partnerom a tešíme sa na spoločný rozvoj elektromobility po celom Slovensku,“ hovorí zakladateľ spoločnosti AgeVolt Ján Zuštiak.

Aktuálne
Prečítajte si aj