21.2 C
Bratislava
pondelok, 15 apríla, 2024
46 300 1 430 18 600

Noví nájomcovia vo VGP Parku v Ústí nad Labem

VGP, európsky developer a vlastník polopriemyselných a logistických nehnuteľností, odovzdal priestory v Hale A vo VGP Parku Ústí nad Labem City na používanie dvom nájomcom.

Prvým je spoločnosť Exyte Technology, odborník na vysokotechnologické zariadenia a technológie, ktorý si prenajal takmer 12 600 m2 skladových a kancelárskych priestorov. Druhým nájomcom je firma Bosal Aftermarket Europe, líder vo vývoji a výrobe katalyzátorov a systémov na kontrolu emisií pre osobné autá a priemyselné aplikácie. Celkovo si prenajala 10 210 m2 výrobných a skladových priestorov. Budova parku bola vyvinutá s certifikáciou BREEAM Very Good pre zelenú výstavbu.

Dobrá poloha VGP Parku Ústí nad Labem

VGP Park Ústí nad Labem City sa nachádza v brownfield lokalite blízko centra mesta, medzi ulicami Sklářská, Tovární a Kekulova, na mieste bývalej sklárne. Jeho poloha blízko konečných zákazníkov ho robí vhodným pre logistiku poslednej míle. Navyše, park je vzdialený len 2 km od diaľnice D8 spájajúcej Prahu a Drážďany.

Ústí nad Labem má dlhú priemyselnú tradíciu, čím sa stáva ideálnym miestom pre rast logistických a tiež priemyselných spoločností. Ich expanzia do oblasti vytvorí desiatky pracovných miest, čo prispeje k zvýšeniu zamestnanosti v regióne.

Klienti sú lídri vo svojich odvetviach

Bosal, spoločnosť pôvodom z Holandska, bola založená v roku 1923. Odvtedy sa vďaka svojmu rastu stala hlavným inovátorom v automobilovom priemysle a energetike. V súčasnosti prevádzkuje 17 priemyselných závodov, 12 distribučných centier a 7 výskumných a vývojových centier s tímom 2 500 zamestnancov po celom svete. Medzi jej hlavné produkty patria systémy kontroly emisií pre osobné a úžitkové vozidlá, nosiče na strechu, ťažné zariadenia a ďalšie komponenty pre automobilový priemysel.

„Sme radi, že sme si pre našu ďalšiu expanziu na nové trhy vybrali halu od VGP. Modernú halu sme prevzali v dohodnutom termíne bez akýchkoľvek problémov a jej kvalita a ekologický dizajn spĺňajú naše požiadavky,“ hovorí Lukáš Končický, riaditeľ závodu Bosal Aftermarket Europe.

Exyte Technology, spoločnosť s viac ako storočnou históriou od svojho založenia v roku 1912, vstúpila na globálny trh vývoja, dizajnu a dodávok vysokotechnologických zariadení. Zameriava sa na klientov pôsobiacich v odvetviach polovodičov, batériových článkov, farmaceutiky, biotechnológie a dátových centier.

V rámci svojich nových priestorov vo VGP Parku Ústí nad Labem City sa Exyte Technology sústredí na výrobu modulárnych jednotiek, vrátane ľahkých rámových konštrukcií s predpripravenými potrubnými systémami.

Prvá z troch hál

Celkovo sa vo VGP Parku Ústí nad Labem City budujú tri haly s certifikáciou minimálne BREEAM Very Good, na celkovej ploche takmer 11 hektárov a s viac ako 52 000 m2 prenajímateľného priestoru. Hala A je teraz dokončená a úplne obsadená.

Ďalšie dve haly sú vo fáze prípravy a ponúkajú viac ako 29 000 m2 prenajímateľného priestoru, z ktorého je viac ako 10 000 m2 už predprenajatých. Park je vzdialený len 3 minúty jazdy autom od centra mesta a 5 minút chôdze od vlakovej stanice. V blízkosti sú tiež zastávky verejnej dopravy (autobusy a trolejbusy).

Aktuálne
Prečítajte si aj