27.5 C
Bratislava
streda, 24 júla, 2024
46 300 1 430 18 600

Nové logistické centrum DHL Freight v Poľsku

Skupina DHL otvorila svoje druhé medzinarodné logistické centrum v poľskom Robakowe, neďaleko Poznane. Toto centrum na triedenie balíkov a logistiku je spoločným projektom DHL eCommerce, Post + Parcel Germany a DHL Freight.

Je navrhnuté tak, aby zákazníkom poskytovalo lepšiu kvalitu služieb a rýchlejšie dodacie lehoty. S investíciou približne 180 miliónov eur nové zariadenie zaberá plochu 32 000 m², čo zodpovedá veľkosti piatich futbalových ihrísk.

DHL Freight Poľsko
Foto: DHL Group

Rozšírené logistické kapacity

Obsahuje 3 000 metrov dopravníkov a má kapacitu triedenia 45 000 balíkov za hodinu. Okrem toho DHL Freight prevádzkuje terminál venovaný spracovaniu paletizovaných zásielok a nákladu menšieho ako kontajnerový náklad pre svojich poľských a európskych zákazníkov. Toto kombinované zriadenie s pracovnou silou približne 500 zamestnancov robí zariadenie jedným z najväčších a najmodernejších centier pre triedenie balíkov a logistiku v Európe.

Foto: DHL Group

„S novým medzinárodným logistickým centrom rozširujeme naše kapacity a schopnosti, aby sme vyhoveli rastúcim objemom zásielok v e-commerce. Toto zariadenie, vybavené najmodernejšou technológiou, zlepší kvalitu služieb a stane sa významným doplnkom našej európskej siete. Skráti tranzitné časy do mnohých európskych trhov, najmä medzi Nemeckom a Poľskom, čo zdôrazňuje náš záväzok poskytovať našim zákazníkom rýchle a spoľahlivé cezhraničné prepravné služby,“ povedal Tobias Meyer, generálny riaditeľ skupiny DHL.

Foto: DHL Group

Strategická Poznaň

Strategický význam lokality Poznaň bol kritickým faktorom pri jej výbere. Mnohí medzinárodní maloobchodníci a e-taileri využívajú Poľsko ako centrum pre svoje zásielky v e-commerce do a z Európy, najmä do Nemecka.

Foto: DHL Group

Hlavné maloobchodné značky a e-taileri zriadili svoje centrá plnenia a sklady v západnom Poľsku, čo z neho robí stále dôležitejší vstupný bodo e-commerce do Európy. Okrem toho domáci trh s balíkmi v Poľsku zažil mimoriadny rast takmer 120 % za posledných päť rokov, hlavne vďaka nárastu v e-commerce.

Miliónový objem spracovania balíkov

Okrem medzinárodných objemov v e-commerce a národných poľských objemov balíkov bude zariadenie tiež spracovávať zásielky pre Post + Parcel v Nemecku, vrátane domácich objemov do Nemecka a späť.

Uzol Poznaň bude mať priame spojenia s všetkými uzlami balíkov v Nemecku, Poľsku a mnohých ďalších európskych krajinách, čo zabezpečí bezproblémovú konektivitu. Spolupráca medzi DHL eCommerce a Post + Parcel Germany otvára možnosť spracovať kombinovaný objem 1 milión balíkov denne počas špičkových období.

Foto: DHL Group

Medzinárodná sieť DHL Freight

DHL Freight prevádzkuje špičkový terminál v novom medzinárodnom logistickom centre, ktorý zahŕňa 4 170 m2 s 50 cross-dokcmi a 1 360 m2 kancelárskych priestorov. S tímom 100 zamestnancov terminál nahradí terminál v Koninku. Ponúka dovozné spojenia z Nemecka, Holandska, Švédska a Dánska, ako aj vývozné spojenia a naopak.

Poskytovaním denných spojení cestnej dopravy, dočasným skladovaním a konsolidáciou zásielok menších ako nákladné auto, terminál zohráva kľúčovú úlohu v európskej sieti DHL Freight, obsluhujúc rôzne priemyselné odvetvia vrátane automobilového, maloobchodného/spotrebného a technologického sektora.

S dôrazom na udržateľnosť

Medzinárodné logistické centrum bolo postavené v súlade so stratégiou udržateľnosti DHL, čo zdôrazňuje záväzok znížiť jeho ekologickú stopu. Má fotovoltaický systém, ktorý pokrýva jednu tretinu energetických potrieb zariadenia. Zvyšok je dodávaný z nakúpenej zelenej energie, čím sa minimalizuje využívanie fosílnej energie.

Foto: DHL Freight

Zariadenie využíva rôzne ekologicky šetrné dopravné riešenia. Elektrické nákladné vozidlá presúvajú prívesy a kontajnery, čím eliminujú výfukové plyny a hluk motora. Centrum má tiež 40 nabíjacích staníc pre elektrické autá, dodávky a nákladné vozidlá.

Automatizovaný systém riadenia dopravy na vstupoch a výstupoch znižuje čakacie doby vozidiel a minimalizuje hluk a emisie. Zariadenie už získalo Zlatú inovačnú cenu, ktorá zdôrazňuje jeho zameranie na udržateľnosť a ocenila jeho investíciu do logistického priemyslu.

Aktuálne
Prečítajte si aj