5.6 C
Bratislava
streda, 17 apríla, 2024
46 300 1 430 18 600

DHL Supply Chain otvára najväčšie automatizované logistické centrum pre Peek & Cloppenburg

Poskytovateľ zmluvnej logistiky pre skupinu Deutsche Post DHL, spoločnosť DHL Supply Chain, uviedla vo svojom logistickom centre v Staufenbergu v Dolnom Sasku do prevádzky plne automatizovaný systém robotického vychystávania tovaru. Bude vychystávať tovar pre zákazníka Peek & Cloppenburg KG, Düsseldorf.

Peek & Cloppenburg KG, Düsseldorf je dlhoročným zákanzíkom DHL Supply Chain. Systém AutoStore zostavil na ploche 6 000 m2 robotický špecialista Element Logic. Ide o jeden z najväčších plne automatizovaných systémov pre skladovanie a vychystávanie objednávok v Nemecku. Nachádza v jednej z piatich hál staufenbergského logistického centra. Každá z nich ponúka plochu 10 000 m2 a 50 nakladacích rámp. DHL Supply Chain v tomto logistickom centre poskytuje svoje služby rôznym zákazníkom.

Nad prepravkami je hliníkový rám s mriežkovou konštrukciou, po ktorej sa pohybuje 160 robotov (FOTO: DHL Supply Chain)

Služby elektronického obchodu pre Peek & Cloppenburg Düsseldorf sú odtiaľto poskytované nielen nemeckému trhu, ale aj trhom v Rakúsku, Poľsku a Holandsku. Logistické centrum prijíma nový a vrátený tovar, skladuje 3,5 milióna módnych položiek, vychystáva a balí objednaný tovar a následne ho posiela koncovým zákazníkom.

AutoStore umožňuje priebežné monitorovanie a kontrolu skladových zásob a zaručuje vysokú efektivitu príjmu a vyskladnenia tovaru. To robí spracovanie a odosielanie zákazníckych objednávok rýchlejším a spoľahlivejším. Flexibilný a modulárny škálovateľný robotický systém spolu s miestnymi zamestnancami skracuje čas potrebný na spracovanie jednotlivých objednávok od zákazníkov.

Navyše ponúka AutoStore priestorovo úsporné skladovanie a úplne automatizované vychystávanie objednávok. Základom systému je hliníková rámová konštrukcia so 16 úrovňami, v ktorej je v komínoch uložených 196 000 plastových prepraviek s aktuálnymi zásobami tovaru. Nad prepravkami je hliníkový rám s mriežkovou konštrukciou, po ktorej sa pohybuje 160 robotov. Tie zabezpečujú, že sa položky vyberajú úplne automaticky podľa individuálnych objednávok. Na 21 stanovištiach si vyskladnený tovar preberajú zamestnanci na ďalšie spracovanie a pripravujú ho na distribúciu.

Logistické centrum poskytuje prácu mnohým ľuďom z regiónu Göttingen (FOTO: DHL Supply Chain)

„Sme radi, že týmto automatizovaným riešením môžeme podporiť obchodný rast nášho dlhoročného zákazníka Peek & Cloppenburg Düsseldorf,“ hovorí Rainer Haag, generálny riaditeľ DHL Supply Chain Germany & Alps. „Investíciou do budúceho úspechu oboch spoločností posilňujeme naše partnerstvo. Internetový obchod je jedným zo segmentov strategického rastu dodávateľského reťazca DHL. Používanie tohto systému je preto ďalším dôležitým stavebným kameňom našej expanzie v tejto oblasti, a to aj s ohľadom na našu stratégiu automatizácie. Staufenberg má ideálnu polohu z hľadiska dopravy a ponúka nám priame spojenie s našimi sesterskými divíziami DHL Paket a DHL Express. Nemeckým zákazníkom dokážeme doručiť v priemere 85 percent balíkov nasledujúci deň po objednaní,“ dodáva Rainer Haag.

Spokojný s novým systémom je aj Marco Rebohm, generálny riaditeľ spoločnosti Mode Logistik GmbH & Co. KG. Mode Logistik GmbH & Co. KG je dcérskou spoločnosťou skupiny Peek & Cloppenburg, ktorá zodpovedá za logistiku multibrandového módneho predajcu. „Implementované riešenie nám umožňuje lepšie vyhovieť požiadavkám našich zákazníkov a splniť ich očakávania,“ hovorí Marco Rebohm. „Vďaka vyššej rýchlosti a spoľahlivosti systému dokážeme ľahko zvládnuť stále rastúci počet objednávok. Máme víziu stať sa do roku 2026 popredným maloobchodným predajcom módy viacerých značiek v Európe s využitím všetkých predajných kanálov súčasne. AutoStore je dôležitým míľnikom na tejto ceste,“ vysvetľuje Rebohm a dodáva: „Sme radi, že DHL Supply Chain je naším partnerom. Je to spoločnosť, s ktorou môžeme spoločne vyvíjať a implementovať nové riešenia.“

Spoluprácou dvoch veľkých hráčov vo svojich odvetviach je nadšený aj okresný správca regiónu Göttingen Marcel Riethig. „Logistické centrum ponúka obrovské príležitosti pre obyvateľov Staufenbergu, okolité obce a celý región. Naša centrálna poloha v srdci Nemecka znamená, že Staufenberg má potenciál ťažiť z budúceho rastu logistického odvetvia. Miestny logistický park v tom už roky zohráva veľmi dôležitú úlohu. Je súčasťou priemyselnej zóny v štvrti Lutterberg, hneď vedľa diaľnice A7,“ hovorí Riethig.

„Oblasť, kde sa kampus nachádza, sa často označuje ako ‚DHL City‘. Centrá DHL Supply Chain, DHL Paket a DHL Express sú na jednom mieste. Logistický sektor je už roky vítaným partnerom Staufenbergu. Chceme, aby to tak bolo aj naďalej,“ dodáva starosta Staufenbergu Bernd Grebenstein.

Aktuálne
Prečítajte si aj