27.5 C
Bratislava
streda, 24 júla, 2024
46 300 1 430 18 600

CHEP má nové riešenie pre sledovanie paliet

Spoločnosť CHEP, známa ako globálny poskytovateľ riešení pre dodávateľské reťazce, implementovala do svojich paliet digitálne riešenie Track & Trace. Vďaka nemu dokáže monitorovať pohyb paliet naprieč poolingovým systémom.

Táto technológia vznikla v spolupráci so spoločnosťou BXB Digital, ktorá patrí do skupiny rovnako ako CHEP do skupiny Brambles. Zariadenie využíva princíp internetu vecí (IoT) a jeho cieľom je zvýšiť transparentnosť, prehľadnosť a celkovú efektivitu dodávateľských reťazcov. Obchodný model spoločnosti Chep je postavený na obehovom hospodárstve, takže Track & Trace ho má ešte viac posilniť.

Nové riešenie CHEP už aj na Slovensku

Po úspešných pilotných testoch v Európe inštaluje CHEP sledovacie zariadenia aj do svojich paliet na Slovensku. Technológia podľa spoločnosti pomôže chrániť jej cirkulárny model, ktorého základom je eliminácia strát paliet počas distribúcie a logistiky. Senzory totiž monitorujú polohu a stav paliet v rámci dodávateľského reťazca.  

Country leader CHEP na Slovensku Stanislav Holič hovorí, že Track & Trace prináša istotu a benefity nielen CHEP-u ako poskytovateľovi paletového poolingu, ale aj jeho zákazníkom a obchodným partnerom. Sledovanie pohybu paliet totiž zvyšuje bezpečnosť poolingového riešenia, minimalizuje straty a eliminuje prevádzkovú neefektivitu v rámci dodávateľského reťazca. 

Prehľad na základe dát

Získané dáta majú umožniť jednoduchšie, cielenejšie a efektívnejšie identifikovať a riadiť toky tovaru. Zároveň bude vďaka nim možné flexibilnejšie reagovať na potenciálne narušenie dodávateľského reťazca. Vyššia transparentnosť prináša aj lepší prehľad o aktuálnej situácii a pohybe paliet a tovaru. Ďalšou výhodou je podľa spoločnosti skutočnosť, že palety nemôžu vďaka senzorom z poolingového systému len tak „zmiznúť“. 

Základom funkčnosti paletového poolingu je podľa Stanislava Holiča dostupnosť, kvalita a bezproblémový kolobeh paliet. Využívanie pokročilých technológií v tomto segmente ale prináša aj ekologický rozmer, pretože zmierňuje dopady na životné prostredie. 

Zariadenia na paletách CHEP sú certifikované v súlade s požiadavkami CE/EC (spĺňajú európske bezpečnostné normy a ďalšie platné predpisy). Získané dáta môže spoločnosť využiť na zlepšenie zákazníckej podpory, na sledovanie vlastných paliet a kontajnerov alebo na získanie súhrnných štatistických údajov o dodávateľských reťazcoch, ktoré budú prínosné pre zákazníkov CHEP.

ZdrojCHEP
Aktuálne
Prečítajte si aj