27.5 C
Bratislava
streda, 24 júla, 2024
46 300 1 430 18 600

cargo-partner oslavuje na Slovensku aj naprieč východnou Európou

Rakúska logistická spoločnosť cargo-partner oslavuje tento rok 40. výročie svojho založenia a mnohé jej pobočky v krajinách východnej Európy oslavujú tiež. Kým na Slovensku a v Českej republike si firma pripomína 30. výročie, v Bulharsku osalvuje dve dekády.

Oslavy v Bulharsku prebehli ešte v októbri v iLogistics Centre Sofia. Zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti cargo-partner Stefan Krauter vo svojom úvodnom prejave povedal, že po zaloźení centrály na viedenskom letisku v roku 1983 bola cargo-partner medzi prvými spoločnosťami, ktoré videli trhový potenciál východnej Európy po páde Železnej opony.

sklad cargo-partner
Foto: cargo-partner

A tak sa začala expanzia na ďalšie letiská v regióne, vrátane Bulharska. Letisko v Sofii podľa Krautera zohrávalo kľúčovú úlohu pre celoeurópsku distribúciu. cargo-partner začal v Bulharsku pôsobiť v októbri 2003, so zameraním na leteckú prepravu. Čoskoro ale pribudli špecializované služby ako preprava živých zvierat, charterové lety či kuriérske riešenia.

V roku 2018 spoločnosť vybudovala vlastné iLogistics centrum v Sofii s kapacitou 22 000 paletových miest. Dnes je cargo-partner popredným poskytovateľom leteckej nákladnej dopravy v Bulharsku a ponúka celý rad riešení v oblasti leteckej, námornej, pozemnej dopravy a skladovania.

Slovensko: Ideálne pre intermodálnu dopravu

cargo-partner Slovakia je ešte o 10 rokov starší ako pobočka v Bulharsku. Tridsiate výročie u nás spoločnosť oslávila spolu so zákazníkmi ešte v júni. Slovenská pobočka bola založená v roku 1993 len s dvomi zamestnancami. Dnes ich má u nás viac ako 200, štyri kancelárie a dva moderné sklady v Bratislave a Dunajskej Strede s celkovou rozlohou 26 400 m².

Foto: cargo-partner

Sklad v Dunajskej Strede poskytuje priame spojenie so železničným terminálom METRANS, čo umožňuje rýchlu prekládku. cargo-partner na Slovensku získal tento rok od spoločnosti Dun & Bradstreet úverový rating AAA Platinum Excellence, keď sa päť rokov po sebe zaradil medzi najdôveryhodnejšie spoločnosti v krajine.

Špeciálne znalosti v oblasti tovaru s riadenou teplotou v ČR

Svoje 30. výročie oslavoval cargo-partner v júni aj v Českej republike. Okrem leteckej a námornej prepravy tu pre svojich klientov zabezpečuje aj skladovanie s kontrolovanou teplotou, vo svojom iLogistics Centre v Dobrovízi pri Prahe, kde je rozloha skladových priestorov viac ako 12 500 m². Aj českej dcérskej spoločnosti bol nedávno udelený certifikát AAA Gold Excellence, vyhradený pre spoločnosti, ktoré získali najvyššie úverové hodnotenie od Dun & Bradstreet počas troch po sebe nasledujúcich rokov.

V roku 2023 sa cargo-partner na Slovensku a v Českej republike zapojil do programu HHLA organizovaného spoločnosťou METRANS a prístavom Hamburg. Cieľom je znížiť emisie uhlíka používaním elektrických lokomotív na trasách do a z prístavov Hamburg, Bremerhaven a Koper.

Rýchly rast v Bosne a Hercegovine aj po 15 rokoch

Pobočka cargo-partner v Bosne a Hercegovine bola založená v roku 2008. Tento rok bola spoločnosť ocenená obchodným časopisom Poslovne Novine ako jedna z najrýchlejšie rastúcich spoločností v krajine. Tím v Sarajeve ponúka celý rad riešení v oblasti leteckej, námornej, pozemnej dopravy a skladovania vrátane colného sprostredkovania so špeciálnymi odbornými znalosťami v oblasti nadrozmerného nákladu, živých zvierat, tovaru citlivého na teplotu alebo nebezpečného tovaru.

Päť rokov a nový sklad v Turecku

Prvú pobočku v Turecku založila rakúska logistická spoločnosť v roku 2018. Dnes ponúka svoje služby na jedenástich miestach v krajine. V júli otvorila nový sklad s rozlohou 20 000 m² v Istanbule. V Turecku cargo-partner poskytuje služby zamerané na zásielky potravín s kontrolovanou teplotou či námorné služby na krátke vzdialenosti.

Aktuálne
Prečítajte si aj