9.4 C
Bratislava
sobota, 20 apríla, 2024
46 300 1 430 18 600

Z palubnej jednotky DKV môžete mať telematický systém

DKV Mobility rozširuje svoju ponuku digitálnych služieb. Jej zákazníci môžu odteraz využívať palubné jednotky DKV BOX EUROPE okrem pokrytia 16 európskych mýtnych systémov aj na online správu tankovania, lokalizáciu vozidiel pomocou GPS alebo plánovanie trasy. Umožňuje to integrácia služby DKV LIVE, ktorá z palubnej jednotky vytvára telematický systém.

Výhodou služby DKV LIVE je, že sa dá objednať a nakonfigurovať bezdrôtovo, bez potreby meniť už používanú palubnú jednotku DKV BOX EUROPE alebo pripájať ďalší hardvér. V jedonm zariadení tak môžu byť dva nástroje, ktoré šetria čas aj náklady. Službu stačí nakonfigurovať prostredníctvom bezdrôtového prenosu dát (OTA – Over the Air) a príslušné digitálne funkcie sa môžu hneď používať.

Ešte väčšia transparentnosť a efektivita

DKV Mobility chce týmto krokom rozšíriť ponuku na mieru šitých, modulárnych digitálnych riešení a pokračovať vo zvyšovaní transparentnosti a efektivity pre zákazníkov. Pripojením palubnej jednotky DKV BOX EUROPE k systému DKV LIVE získajú jej užívatelia prístup k plnohodnotnému telematickému systému.

To umožňuje dispečerovi navigovať vodičov na preferované servisné stanice a optimalizovať tým prevádzkové náklady. Ak vodič príde na miesto vykládky, dispečer je informovaný priamo bez toho, aby ho vodič musel volať. Okrem toho môže dispečer prostredníctvom systému DKV LIVE sledovať, či vodič jazdí po najlepšej možnej trase a údaje zapisovať do knihy jázd. DKV Mobility pri uvedení DKV LIVE podčiarkla, že nová služba poskytuje komplexný prehľad a ponúka nástroje na digitalizáciu prepravného procesu a každodenných pracovných činností dispečerov aj vodičov.

Aktuálne
Prečítajte si aj