20.7 C
Bratislava
pondelok, 15 apríla, 2024
46 300 1 430 18 600

Ďalšie generácie VW Golf budú bez spaľovacích motorov

Volkswagen vyrába dnes už legendárny model Golf od roku 1974. Jeho súčasná generácia, Golf 8, však zrejme bude poslednou, ktorú poháňa spaľovací motor. Budúci rok sa pritom očakáva ešte jedna séria jeho modernizácie.

Nemecký koncern totiž podľa slov svojho šéfa Thomasa Schäfera neplánuje novú generáciu Golfu so spaľovacím motorom. Schäfer to povedal cez víkend pre automobilový magazín Automobilwoche. Podľa jeho slov bude tento model s nadhcádzajúcou modernizáciou nastavený do konca dekády a ďalšie rozhodnutia o jeho budúcnosti padnú podľa toho, ako sa bude vyvíjať celý segment.

„Ak sa bude svet do roku 2026 alebo 2027 vyvíjať úplne inak, ako sa očakávalo, mohli by sme vyvinúť úplne nové vozidlo, ale nemyslím si, že sa tak stane. Zatiaľ sa to neočakáva,“ povedal Schäfer. Potvrdil tak presun investícií značky smerom od spaľovacích motorov k znižovaniu nákladov na elektrické vozidlá. Golf pritom desaťročia patrí k najpredávanejším modelom Volkswagenu.

Značka Volkswagen, rovnako ako koncern Volkswagen, do ktorého patrí, chce d oroku 2030 predávať 80 % svojich modelov s elektrickým pohonom, v Severnej Amerike má byť tento podiel o niečo nižśí (55 %). Celosvetovo má podiel elektromobilov v portfóliu koncernu dosiahnuť 50 %. Podľa plánov automobilky však meno Golf ponesie aj plánovaný elektrický model.

Aktuálne
Prečítajte si aj