9.4 C
Bratislava
sobota, 20 apríla, 2024
46 300 1 430 18 600

Na eFleet Day 2024 aj slovenská premiéra EQV

Jednou z mnohých zaujíavých udalostí, ktoré prinesie konferencie eFleet Day 2024, bude premiéra elektrickej ponuky vozidiel a služieb pre firmy od značky Mercedes-Benz. Desiateho apríla sa v x-bionic® sphere v Šamoríne navyše udeje aj slovenská premiéra EQV, ktorý prešiel faceliftom.

Facelift pre EQV prichádza s novým dizajnom, zvýšeným komfortom, lepšou bezpečnosťou a vylepšenou konektivitou. Cieľová skupina tohto vozidla je široká – od rodín, cez cestovateľov po VIP klientelu a obchodníkov.

Foto: Mercedes-Benz

Slovenská premiéra EQV

Mercedes-Benz EQV ponúka flexibilnú kapacitu pre podnikanie, rodinné využitie alebo dobrodružstvá. Exteriéru dominuje nová maska a LED svetlomety MULTIBEAM. V interiéri asi najviac zaujme digitálny kokpit s dotykovým displejom, novými ventilačnými dýzami a volantom, ktorý reaguje na dotyk. Súčasťou Mercedesu EQV je aj služba Mercedes me Charge, poskytujúca prístup k rozsiahlej nabíjacej sieti a funkcia Plug & Charge pre jednoduché nabíjanie. Návštevníci budú mať možnosť osobne sa zoznámiť s dvomi modelmi EQV vystavenými na konferencii, pričom jeden z nich bude umiestnený pri exteriérovom stánku a druhý vedľa pódia v konferenčnej časti.

Slovenská premiéra EQV
Foto: Mercedes-Benz

Testovacie jazdy aj prednášky

Mercedes-Benz na eFleet Day 2024 prezentuje takmer kompletnú ponuku svojich elektrických vozidiel, vrátane možnosti testovacích jázd. Záujemcovia si tak môžu osobne vyskúšať rôzne modely, ako eSprinter, eVito, EQA, EQB a ďalšie, a získať prehľad o možnostiach elektrifikácie ich flotíl. Týmto spôsobom chce Mercedes-Benz predstaviť svoje široké portfólio elektrických riešení.

Foto: Mercedes-Benz

Okrem vozidiel a produktov Mercedes-Benz predstaví na eFleet Day 2024 aj svoje odborné znalosti. Ján Novotný, vedúci predaja úžitkových vozidiel, poskytne vo svojej prezentácii prehľad o elektromobilite a jej výhodách pre podnikateľské flotily. Prednáška začne o 11:15 a poskytne ucelený pohľad na elektromobilný ekosystém značky, zahŕňajúci nielen vozidlá, ale aj digitálne služby a riešenia pre nabíjanie.

Foto: Mercedes-Benz

„Sme presvedčení, že účasť na podujatiach ako eFleet Day nás ešte viac priblíži k našim potenciálnym zákazníkom, pričom im môžeme ponúknuť a navrhnúť riešenia na mieru a presne podľa ich potrieb,“ hovorí Ján Novotný.

Podiel elektromobility bude rásť

Mercedes-Benz je zaviazaný k posunu elektromobility do popredia svojej ponuky, pričom sa súčasne prispôsobuje trhovým požiadavkám a preferenciám zákazníkov. Firma očakáva, že v druhej polovici tohto desaťročia môže podiel elektrifikovaných vozidiel dosiahnuť až 50 % z celkového predaja nových vozidiel. Mercedes-Benz sa navyše pripravuje na možnosť poskytovania čisto elektrických alebo elektrifikovaných spaľovacích motorov podľa potreby až do 30. rokov 21. storočia.

Mercedes-Benz ukazuje na eFleet Day 2024 svoje vedenie v oblasti elektrickej mobility, predstavujúc komplexný ekosystém elektrických vozidiel a súvisiacich služieb. S ambíciou stať sa lídrom v integrovaných logistických riešeniach, firma investuje do inovácií a udržateľného rozvoja, aby poskytla zákazníkom prispôsobené riešenia, ktoré podporujú prechod na elektromobilitu a súčasne prispievajú k trvale udržateľnej forme mobility.

Aktuálne
Prečítajte si aj