21.2 C
Bratislava
pondelok, 15 apríla, 2024
46 300 1 430 18 600

Čerpacie stanice Benzinol prevezme OMV

Slovenská pobočka rakúskej rafinérie OMV prevezme 21 čerpacích staníc domácej značky Benzinol. OMV Slovensko tak posilní svoju pozíciu druhej najväčšej siete u nás.

OMV Slovensko v súčasnosti prevádzkuje 105 čerpacích staníc, po prevzatí 21 čerpačiek Benzinolu tak potvrdí svoju pozíciu na slovenskom trhu. Prevzaté čerpacie stanice Benzinolu prejdú v najbližšom období rekonštrukciou, aby spĺňali štandardy nového prevádzkovateľa. Na ďalších 6 čerpačiek Benzinolu má OMV Slovensko opciu. Ukončenie transakcie sa očakáva v druhom štvrťroku 2024 a podlieha schváleniu regulačnými orgánmi.

Nová akvizícia OMV Slovensko

OMV Slovensko využila ponuku Benzinolu, ktorý dnes prevádzkuje na Slovensku 27 čerpacích staníc. Väčšina z nich sa nachádza na západnom a na severe stredného Slovenska. Nové prevádzky zákazníkom poskytnú štandardné aj prémiové palivá OMV MaxxMotion a tiež komfort pre odpočinok počas cestovania. V ponuke nájdu zákazníci štandard, ktorý je pre OMV typický, teda kávu a kvalitné občerstvenie. Niektoré čerpacie stanice sa po rekonštrukcii stanú súčasťou reťazca VIVA BILLA a poskytnú možnosť nakúpiť si potraviny.

OMV Slovensko zvažuje aj možnosť umiestniť na nových lokalitách nabíjačky eMotion. Rakúska spoločnosť totiž buduje komplexnú sieť nabíjacích staníc pre elektromobily v strednej a východnej Európe. Do roku 2030 chce inštalovať chce 2 000 nabíjacích bodov do roku 2030. Zameria sa na kľúčové európske trhy, ktorými sú pre ňu Rakúsko, Rumunsko, Slovensko a Maďarsko.Väčšina nabíjačiek bude mať kapacitu nabíjania od 150 kW do 300 kW. Tento krok je v súlade so stratégiou OMV stať sa do roku 2050 net-zero spoločnosťou.

Aktuálne
Prečítajte si aj